XP uruchamia się zbyt długo

Hej wszystkim

Być może to co napiszę dla wielu z Was wyda się problemem trywialnym. Generalnie chodzi o czas uruchamiania się Windowsa XP Prof. Krótko mówiąc u mnie trwa to dość długo.

Posiadam laptopa ASUS model F3S na którym zainstalowałem świeżego XPka. Włączam go. Pierwszym niepokojącym objawem jest pojawianie się okienka z logiem Windowsa. Pojawia się ono tak jakby “skokami”, bardzo nie płynnie, ale to mniejszy problem. Mnie martwi czas od momentu kiedy pojawi się logo Windows do momentu kiedy zniknie. Mianowicie pasek stanu pod logiem “przeleci” 11 razy zanim logo zniknie. U kumpla pasek “przelatuje” 6 razy (on posiada lapa Toshiby). Jak to wygląda u Was? Czy jest możliwość aby temu zaradzić? Wydaje mi się, że nowy OS na całkiem niezłym sprzęcie powinien szybko się odpalać, a tutaj … ehhh :-/

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam: Fixxxer

Poczytaj przyspiesz swój komputer oraz wykonaj optymalizację systemu XP.

A myslalem, ze tylko ja licze ile razy przeleci animacja na pasku postepu… :wink:

Na ten “problem” najlepsze jest to lekarstwo:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ool+1.3.37

Po zainstalowaniu wybierasz z menu “trace” opcje “optimize system”.

Reszta zrobi sie sama. Tzn. restart, a po nim - optymalizacja uslug i boot’owania.

Uzywaj tego programu, po zainstalowaniu jakiejs aplikacji, ktora działa w tle od momentu startu systemu lub po defragmentacji dysku.

Przed uzyciem bootvis, warto wylaczyc troche niepotrzebnych uslug i dokonac optymalizacji systemu, np.:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.16.830

Panowie mam ten sam problem jednak na stacjonarnym,czy ten program pomoze takze mnie?

Oczywiście. Dla programu nie ma różnicy czy to laptop czy PC.

Używałem kiedyś tego programy i nic nie pomógł

BootVisa czy CCleanera? Bo tutaj są wymienione dwa programy, a post wskazuje na to, że jeden, więc który?

Ja wyłączam wszystko ręcznie. Start > Uruchom… Wpisuję msconfig i w otwartym oknie wybieram zakładkę Uruchamianie. Tam odznaczam wszystko poza grafiką i antywirusem no i system startuje szybciej :stuck_out_tongue:

BootVisa

Dzięki wielkie za pomoc !!

Pozdrawiam …

Bootvis robi ci tylko reset kompa, a nastepnie robi pomiary czasow ladowania dyskow, sterownikow, uzycia hdd i innych. Po reboocie czekasz tylko az bootvis uruchomi plik z logiem i patrzysz gdzie ma najwieksze opoznienie. Jak disc init ma ponad 2-3sek, to powiedz:P

nie wiem czemu ale u mnie ten program nie chcę działać. Jak się kopm już zresetuje to pojawia się okienko i dalej nic

spróbuj zainstalować SP3 u mnie na home edition dopiero po tym zaczął działać a przy okazji sprawdź czy nie jest zablokowany w jakimś programie to jest jakiś problem plików nie pamiętam jakich :expressionless:

ale wiele programów do defragmentacji pozawala na optymalizację systemu :slight_smile:

w harmonogramnie zadań jest włączony

BootVis nawet u mnie potrzebuje czaaassssuuuu trwa to i trwa msconfig i ostrożna wyłączanie w zakładce “uruchom” też dużo daje :slight_smile: optymalizacja prze czyszczenie jest też wskazana raz na jakiś czas :slight_smile:

a problemu jak uruchomić bootVis czyli jak usunąć problem i czego brakuje to trzeba poszukać na necie ja już pisałem u mnie nie działał przed zainstalowaniem SP3 :slight_smile:

Ja mam taki sam problem jak autor tematu. Mam zoptymalizowany autostart, a program BootVis działa, ale nic nie daje (wręcz pogorszył sprawę w moim odczuciu). Pasek pod logo Windowsa przelatuje 17 razy. Poza tym komp działa świetnie i nie, nie mam wirusów. Dziwne nie? #-o

Nie obwiniajcie bootvis to jest 6 letnie narzędzie bardziej do informacji niż optymalizacji, na waszym miejscu sprawdził bym co jest potrzebne/niepotrzebne w autostarcie, po drugie zastosował defragmentacje z jakąś optymalizacja nawet tą z systemowego windowsa nie jest ostatecznie zła, po trzecie zastosować RegCompact.NET by zoptymalizować rejestr, … przydał by się jakiś program do czyszczenia rejestru niestety mam mieszane uczucia co do większości darmowych a norton system works nie jest już tym samym pakietem co kiedyś :expressionless: ale można próbować darmowego COMODO Registry Cleaner lub z portalu WRC 3 … ale cudów nie ma każdy program który jest na pasku opóźnia start.

niektórych nie warto wyłączać bo powoduje to inne problemy. W sumie to norma że Windows z dnia na dzień działania zwalnia :expressionless: