XP - usunięte pliki systemowe


(Bargiel1983) #1

Witam

Mam problem z laptopem Lenovo 3000 N200 Typ 769. Zaczeło się od tego że pewnego dnia nie wstał - niebieski ekran. Nawet wejść na partycje c: z windows live nie udało się.

Oddałem kompa na serwis celem odzyskania plików z partycji c:. Serwis odzyskał pliki oraz powiedzieli że dziwna sprawa bo pousuwane są pliki systemowe. Wiedząc że odzyskałem dane, w domu postawiłem od nowa windowsa XP, wgrałem wszystkie sterowniki, programy. Zona nacieszyła się komputerem 2 dni. Znowu zaczyna gubić pliki, już nie działa internet tak jakby pousuwane były sterowniki, nie działa większość wgranych programów. Poniżej wklejam screena z HDTune. Test trwał kilka sekund i został przerwany błędem - "Read error! Test aborted". Poniżej 2 skany. Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić

Zdjęcia w albumie - scr 1 - 2 szt.

image_id: 6051

image_id: 6050


(falcon89) #2

Dysk jest w tragicznym stanie.

Można jeszcze spróbować wyzerować dysk (usunie wszystko z dysku).


(bart86) #3

możesz próbować go naprawić programem HDD regenerator opisy znajdziesz w google

http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Regener … 19825.html

jak to nie pomoże to dysk do śmieci


(hirem) #4

No nie dziwota przy takim stanie że pliki znikają. Przekopiuj dane na inne nośniki. Zrób zerowanie dane zostają wymazane. Użyj np. narzędzia od WD może być program z poziomu windowsa jeśli masz możliwość naprawy z drugiego komputera a dany dysk podpięty jako drugi i zrobić zerowanie i zobaczyć efekty. Albo użyć programu z dos od WD czy znany MHDD. Jeśli zerowanie nie naprawi badów badów to operacja remap w MHDD albo Extended test w WD.


(Pablo79) #5

Radziłbym ci skopiować póki jest jeszcze na to czas ważne pliki, które posiadasz na tym dysku i zacząć pomału rozglądać się za nowym dyskiem.