[XP] utrata danych po awarii systemu

Witam. Padł mi system na komputerze. Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest szansa odzyskania starego profilu i danych jakie znajdowały się w ‘Moje dokumenty’ ? Nowy system został tak jakby zainstalowany na stary system, i w documents and settings widzę tamten profil lecz w zarządzaniu użytkownikami go nie ma (to chyba zresztą normalne).

proszę o pomoc :slight_smile:

Zaloguj się jako Administrator lub utwórz konto tymczasowe i zmień nazwę folderu tamtego profilu (dajmy na to misiek) na obojętnie jaką (przykładowo piesio). Utwórz następnie nowy profil pod nazwą utraconego (czyli misiek), wszystko wciąż na koncie Administrator lub koncie tymczasowym. Następnie zaloguj się na utworzone konto (misiek). Po zalogowaniu wyloguj się i ponownie zaloguj się na Administrator (czy też konto tymczasowe). Teraz przenieś/przekopiuj zawartość folderu użytkownika w Documents and settings (piesio) do nowo utworzonego konta (misio). To jest opcja jeżeli chcesz zachować nazwę swojego konta, a jeżeli nie zależy ci na tym to po prostu utwórz nowe konto i przekopiuj do jego folderu wszystko z folderu konta utraconego (misio). Tak czy siak dane będą na 100% już na nowym koncie… Nie radzę tworzyć nowego użytkownika pod nazwą starego konta, bo może nam to uszkodzić jakieś pliki lub po prostu je skasować, ja tak przynajmniej miałem. Ja tak zazwyczaj robię jak nie chce zmieniać nazwy konta i chce przekopiować ustawienia programów, zapisy z gier, które są zapisywane w Danych Aplikacji. Możesz też oczywiście skopiować wszystko na jakiś nośnik zewnętrzny, skasować folder z dysku, utworzyć konto i przenieść wszystko do folderu użytkownika, ale oczywiście podczas przenoszenia danych nie możesz być zalogowany na to konto. Jak jest jakiś łatwiejszy sposób to ja go nie znam :stuck_out_tongue:

W XP Pro można przejąć dany folder na własność (nie ważne że nie da się teraz do niego wejść). XP Home to taka atrapa wersji Pro ale to samo da się wykonać z trybu awaryjnego.

Robimy wtedy tak: Logujemy się na konto z uprawieniami administratora,

klikamy prawym klawiszem na folder z profilem który jest niedostępny

wybieramy z menu Właściwości

zakładka zabezpieczenia

klikamy na tej zakładce na zaawansowane

i w nowej zakładce Właściciel wybieramy swoje konto.

Kiedyś testowałem ten sposób w praktyce i wtedy zadziałał.

Zobacz dostanie-sie-plikow-windowsa-wina-innej-partycji-t432114.html

temat troche inny ale zasady postępowania bardzo podobne