XP, Vista, 7 - jaki Win najlepszy do hp 2230s

Witam

Właśnie zakupiłem laptopa 2230s

Jednakże mam pytanie odnośnie systemu, jaki powinienem zainstalowac na tym laptopie.

Nie wiem czy on obecnie ma windows viste czy nie ale zakladam wariant że jednak ma.

Pytanie moje jest takie czy warto pozostac na viście? Zależy mi bardziej na wydajności (linuxy odpadają) aniżeli na wizualności.

Przez ostatnie kilka lat pracowałem na xp i przyznam się szczerze że chyba bym go z chęcią nadal zainstalował (odłożyłem już fundusze).

Tu jednak też pojawia się pytanie: Jakiego windows xp mam kupić gdyż nie miałem nigdy do czynienia z dwurdzeniowymi procesorami. windows xp sp3 x64? Czy inny? I czy w ogóle windows xp to dobry wybór na takiego laptopa? Wiem że xp ma wiele ograniczeń więc czy nie będzie ograniczał wydajności tego lapka?

Czy może jednak zostać na viście i wyłączyć wszystkie bajery i przejść do trybu classic?

Czy w ogóle jest możliwowa migracja w dół ze sprzętowo instalowanej visty na xp? Dodam że chciałbym to sam zrobić a czytałem ze jest z tym masa problemów.

:slight_smile:

A jaka jest specyfikacja twojego laptopa ?

Według mnie to na 7. A to dlatego że po 1.7 ma lepsze zarządzanie ramem a ty masz 2gb po 2.Zużycie bateri jest na 7 mniejsze

Wiec polecał bym ci 7.Viste już się nie opłaca kupować.

A może byś tak patrzył w link?

Najlepiej brać Sevena, ma mniejsze wymagania niż Vista i jest dużo nowszy od XP.

PS. Ja też piszę kolorem, ale czerwony jest zarezerwowany dla administracji.

Jeśli jest tam Vista Biznes to masz prawo do downgradu do XP.

Jeśli nie chcesz Visty to ja zainstalowałbym Win7.

Bardzo przyjemny system.

Najlepiej to eksperymentuj.

Sam dojdziesz do tego co Ci odpowiada.

Z racji tego, że jest to komputer bez systemu i tak będziesz musiał coś kupić. Wedle mnie najlepszy byłby 7, tylko, że on w sklepach dopiero od października, a ty potrzebujesz systemu od zaraz (osobiście nie polecałbym wersji rc, no a piraty rtm z sieci to też niezbyt trafny wybór), dlatego… vista. XP to przeżytek, który na tym sprzęcie szkoda instalować (zwłaszcza, że musisz i tak go kupić a jest w tej samej cenie co vista).

Zrobisz jak zechcesz, ale widzę, że nie jestem jedynym, który doradza vistę (chociaż najchętniej poleciłbym ci jakiegoś debianopodobnego linuksa :slight_smile: )

To jest bordo a nie czerwony xD Chyba ze u mnie na lapku kolory się źle wyświetlaja więc przepraszam i już nie pisze kolorem :slight_smile:

Wystarczyło kliknąc w link

Zadzwoniłem bo mi to spac nie dawało :slight_smile: Jest DOS :lol:

Dobra postanowiłem na kupno 7 w październiku. Ale co do tego czasu? Czy kupując vista home edition mam możliwość upgrade do 7 w cenie czy nie? Bo jeśli nie to jakoś przebiduje na linuxie do października :slight_smile:

Jak w ogóle wygląda nadinstalowanie bo zastanawiam się nad tym jak skonfigurować wszystkie partycje.

Czy najpierw trzeba sformatować partycje z vistą co wiąże się z utratą wszystkich danych czy 7 “nadinstaluje” się na viste? Nie podawajcie linków gdzie jest napisane jak dzielić dysk bo sam w wielu takich tematach uczestniczyłem, jednakże z racji moich obecnych zajęć musiałem ograniczyć aktywne uczestnictwo na forum :frowning:

linux

Można zaktualizować vistę do 7.

Czyli instalując obecnie windows vista w październiku wkładająć płytę do lapka z windows 7 normalnie zostanie dokonana aktualizacja systemu?

Czy większość programów (np. office, photoshop) będzie wciąz działać czy wszystko do instalacji od nowa?

Dodane 12.08.2009 (Śr) 15:03

I jeszcze takie głupie pytanie ale kompletnie się w tym nie orientuje. Powinienem zakupić system x64, prawda? W lapku jest procesor dwurdzeniowy więc x64 prawda? :slight_smile:

tak, o aktualizacji: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … me+Upgrade