XP vs. Vista Home co wybrać?

Co ty gadasz człowieku. Tworzysz jakieś mity. :evil: :evil: :evil:

Chyba na tym forum nikt nie wie że sentymentu do linuxsa nie mam.Teraz pisze bo sie troche sprzet poprawil dysk 140gb i ram 1024

skoro nie lubisz Linuxa to polubisz Mac’a :smiley:

ale jak tego nie polubisz i kkoniecznie chcesz Viste to możesz wybrać wersję Home Premium za 380 zł w OEMie

tak czy inaczej to mało lepszy jest Ultimate bo różni się tylko tym że nie ma programu do Backupa, nie ma szyfrowania dysku, nie ma zdalnego dostępu centrum siecie i Zdalny Pulpit oraz różni się pudełkiem :stuck_out_tongue:

osobiście to polecam ci XP Vista nadal nie jest doskonała jak XP

i taniej wyjdzie jak se ściągniesz skórkę aero zamiast kupować Vistę

Stwierdzenie, że Vista “oferuje tylko lepszy wygląd i kilka programików” jest kompletną bzdurą; Vista zawiera całą masę nowych funkcji, często bardzo przydatnych.

Bzdura.

Na GNU/Linux jest znacznie mniej wirusów niż na Windows, co zresztą potwierdzają wypowiedzi, które zacytowałeś; poza tym wirusy dla systemów uniksopodobnych (np. GNU/Linux) są w stanie wyrządzić znacznie mniej szkód, niż te dla Windows, co wynika z samej budowy tych systemów. To nie jest mit, że dla osoby niezbyt obeznanej ze sprawami bezpieczeństwa jest bezpieczniej korzystać z GNU/Linux niż z Windows - uczynienie tego drugiego systemu względnie bezpiecznym wymaga dużo więcej wiedzy i pracy.

Chyba najlepsze rozwiązanie proponuje SrebrnyWilk.

Więc wybiorę propozycję SrebnegoWilka dziex ale jakie funkcje posiada vista businnes

Proszę o całą masę poważnych przykładów. Tylko nie o super stabilności, bo to nie prawda.

Ja bym brał XP , na tym komputerze nie opłaca się Visty .

Wogóle Vista jest niedopracowana i trzeba dość mocnego sprzętu aby kompa nie osłabiało

Pozdrawiam !!

Proszę bardzo:

* Aero - wolę bez.

* MPEG2 - żartujesz? Co to za nowość?

* Flip3D - bez sensu.

* DirectX 10 - jedyna naprawdę nowa rzecz, która nie jest dostępna na XP.

* ReadyBoost - gdyby Vista nie była tak ociężała, to ta funkcja nie byłaby potrzebna. Swoją drogą XP bez tego cudu jest szybszy.

* SuperFetch - XP z prefetch mimo wszystko szybciej uruchamia aplikację.

* obsługa RAW - chyba znowu zażartowałeś :slight_smile:

* obsługa WIF - ?

* Windows Defender - Dostępny również dla XP. (Jest wiele innych lepszych programów)

* Windows SideShow - Ta funkcja wydaje się być ciekawa.

* obsługa formatu XPS - Moim skromnym zdaniem z góry skazany na porażkę. Wszyscy są przyzwyczajeni do PDF, do tego XPS opiera się na dość pamięciożernym zagnieżdżaniu.

* dowiązania symboliczne - Nic rewolucyjnego.

* Windows Device Driver Model - WDM? Znane już w Win98SE, a że specyfikacja się zmienia to nie dziwi.

* rozpoznawanie głosu (wersja ENG) - XP też to potrafi.

* Windows Communication Foundation - Ta funkcjonalność też jest dostępna w XP.

* ImageX (tworzenie obrazów partycji) - Dlaczego nie napisałeś o IE, grach? To jest dodatkowa aplikacja.

* ulepszona funkcja transferu ustawień - Również nic istotnego.

* narzędzie do kontroli rodzicielskiej - Nie wiem na ile to skuteczne. Pewnie niewiele osób korzysta.

* ulepszony system przywracania systemu - Raczej zajmowania przestrzeni dyskowej.

* obsługa systemu plików UDF (CD, DVD, flash) - to chyba znowu żarty :slight_smile:

* ulepszone zarządzanie kontami użytkowników - z pewnością.

* łatwiejsza obsługa dla osób niedowidzących itd. (centrum ułatwień dostępu)

* współdzielenie pulpitu i programów przez wielu użytkowników (obszar spotkań)

Prosiłem o napisanie mi poważnych zmian, a nie błahostek typu ImageX. Na tej liście znalazłem max 3 w miarę ciekawe pozycję. Poza DX10 wszystko dostępne w WindowsXP, a nawet 2000 jak ktoś się bardzo postara. Nasuwa się też pytanie. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Ad. 1: zdawało mi się, że przykładowej listy nowych funkcji. :wink:

Ad. 2: oczywiście, że większość z tych funkcji można uzyskać w starszych systemach używając dodatkowego oprogramowania. Wypisałem listę nowych funkcji w “czystej” Vista w stosunku do “czystego” XP.

Patrz ad. 2.

MPEG2, UDF - dostępne od razu w XP. RAW nie jestem pewien, ale chyba też :slight_smile:

Nie pracowałem jeszcze na Viście, i narazie jakoś mnie do niej nie ciągnie.Z resztą tak też było z XP.Dopiero po SP2 zaczął naprawdę funkcjonalnie działać.Zobaczymy co będzie dalej z Vistą.Swoją drogą każdy system ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Kto co lubi :slight_smile:

Oty --> kosz.

Temat dotyczy konkretnego problemu. Jeżeli zobaczę psoty nie na temat, zacznę dawać warny

matekadamczak , przy takim konfigu jak masz brałbym XP. To nie są psoty :stuck_out_tongue:

Jeśli idzie o antywirus to używam NOD32 i działa całkiem sprawnie. Przede wszystkim szybko i ma bardzo dobry przejrzysty interfejs.