XP vs. Vista Home co wybrać?

(matekadamczak) #1

Hay.Przy takiej konfiguracji co wybieracie:

Intel Pentium 4 2.40 GHz 1 GB ram nVidia Geforce 440 SE

A i jeszcze jaki antywirus??

(Persifall) #2

Ja brałbym Xp. Co do antywirusa: viewtopic.php?f=6&t=241132

(matekadamczak) #3

kaspersky mam trial ale on muli inne propozycje i czy Windows Firewalll wystarczy

(Srebrny Wilk) #4

Sugeruję zakup WIndows Vista Business. Upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Jako posidacz tej wersji Visty będziesz miał prawo do downgradeu, do Windows XP Pro, a gdy poprawisz nieco konfigurację komputera i chciałbyś przejść na Viste, to już ją masz.

(matekadamczak) #5

a na allegro jakby kupic home basic nieotwieraną nie rejestrowaną to będzie legalne??

W dniu 03.05.2008 , o godzinie 17:50 został dopisany post przez matekadamczak

bądż vista Businnes a i skąd pobiorę działającą wersję ViStart

(Kamil2993) #6

Instaluj Windows XP PRO SP3 i już :wink:.

(Zonkishi) #7

będzie, ale często na allegro są sprzedawane piraty!

trzeba uważać co sie kupuję

co do wyboru to także do tego sprzętu poleciłbym xp

(matekadamczak) #8

Wiem o tym.

(slawex1983) #9

Sugeruję XP, choć propozycja Srebrnego Wilka jest dość ciekawa. Z drugiej strony osobiście nawet na potężnej maszynie wolałbym XP.

(Magdalena1999) #10

Podoba mi sie propozycja Srebrnego Wilka

(matekadamczak) #11

a czy SP3 sprawdza oryginalność sysa

(Longhorn2009) #12

nie

(Pan Ziombl) #13

xp + avira :slight_smile:

(Dzimi21) #14

Zdecydowanie polecam XP. Na Viste komputer jest trochę za słaby i może mulić. A poza tym według mnie XP jest dużo lepszy od Visty. Sam zakupiłem Viste z komputerem i po pół roku dokupiłem XP :smiley:

(Nethalythic) #15

Pod taki sprzęt to tylko XP. Tak czy inaczej mnie jedynym czym kusi Vista to obsługa DX10, ale nadal to troche mało żeby wydawać kase na efekt aero :wink: :x

(Adi Cpj) #16

Bierz Windows XP Pro albo Home SP2 bo Vista to badziew i tyle a antywirus to Avast Home Edition jest na www.dobreprogramy.pl Pozdrawiam

(patrx95) #17

na twój sprzęt pójdzie Vista ale i tak jest do kitu to jest jeszcze nie opracowany system może później będzie lepszy ale w to wątpie

zdecydowanie polecam ci XP-ka a jak do niego nie masz zastrzeżenia no to już jakiś Linux

(Dawiddek55) #18

Vista na Karcoe Gefprce 440 MX?? :hahaha: :hahaha: :hahaha: prawie z krzesła spadłem :smiley: Aero na bank ci nie pojdzie, Vista na P4 będzie muliła.A bez aero Vista staje sie XP'ekiem dlatego niewarto wrzucać w kałurze pieniadze.

(patrx95) #19

heh a no tak patrzyłem tylko na inne a nie na grafe sorki

z 440 MX to chyba ci nie pójdzie bo ona ma 64 MB a proca to czy ja wiem nie jest zła na mojej 1.8 poszła ale za to się długo włączało

(Cetyler) #20

Ja wybrał bym również xp ale na zrobił bym dwa systemy na pc drugiego linuxa Bp jezeli mało grasz na kompie a dużo buszujesz po internecie świetny jest do tego linux i niema na niego wirusów . Jako anty wirus na xp dał bym avasta ! :smiley: