Xp Windows Home Edition

Witam mam okazje kupic kompa w dobrej cenie i w zwiąsku z tym mam pytanie komp nieposiada systemu operacyjnego ja mam XP Win- H.E. czy ta moja winda bedzie działac nana tym procku ??? Doczytałem sie na necie że winda odczyta mi tylko 3 GB ramu ale mnie to nieprzeszkadza mam gdzie przełorzyć :slight_smile: tylko chodzi mi o tego procka prosze o fachowa opinie mile widziane jakieś propozycje ,uwagi :slight_smile: :slight_smile: .

Operating System: No Operating System

Processor / Type: Intel Core 2 Quad Q6700

Processor / Clock Speed: 2.66 GHz

RAM / Installed Size: 4 GB

RAM / Technology: DDR II SDRAM

Memory Clock Speed: 667 MHz

Graphics: Nvidia GeForce 8800GTX

Storage Hard Drive / Capacity: 2x500 GB

Storage Hard Drive / Interface Type: SATA

Natt , bardzo wątpię, czy XP HE obsługuje czterordzeniowy procesor (raczej nie).

Tesz mi sie tak zdaje że gdzieś to czytałem ale niejestem pewien :? :?

Akurat tak się składa, że XP w wersji Home obsługuje procesory o kilku rdzeniach więc problemów z tym nie powinno być. Co innego jest z obsługą dwóch fizycznie istniejących procesorów.

XP Home w pełni obsłuży jeden 4 rdzeniowy procesor nie obsłuży jednak 2 procesorów 4 rdzeniowych na jednej płycie.

widze że raczej niepowinno byc problemów dla ie nie problem zakupic XP Profesional ale skoro xp he pociągnie takiego procka Intel Core 2 Quad Q6700 to chyba sie zdecyduje na kupna kompa :stuck_out_tongue: :slight_smile: :slight_smile:

Przy tym procesorze polecałbym Viste… ziom1983 , ma racje XP HE obsługuje ilechcesz rdzeni ale nie obsługuje więcej niż jednego fizycznego procesora. Co do 3GB RAM, prawda ale nie do końca XP / Vista 32 bity rozpoznaje do 3.5GB ale wersja 64 bity do 32GB (?? chyba maks 16GB)

Pozdrawiam !

p.s. kolor czerwony jest tylko dla adminów chyba?

Czytam i chłone wasze informcje i do obecnej chwili zbierając waszeinformacje plus inne to wniosek nasuwa sie jeden kup mnie i nie marudz :lol: :lol: ale zawsze pozostaje małe :o :o :o ryzyko bo jak sie mylicie to szlag mnie trafi bo ja Visty nigdy nie wrzuce do kompa wystarczy mi fakt isz PC World UK odnotował największy spadek sprzedarzy komputerów zreszta dużo by pisać o mporaszce Microsoftu i Viscie .

p.s. a co do kokloru czerwonego to nic mi nie wiadomo najwyrzej admin usunie to lub zmieni na kklor inny :smiley: :smiley:

Co do tego RAMu:

To jaki RAM obsłuży komp zalezy w dużej mierze od posiadanej płyty głównej, jednak ja mam komputer dwu-letni i posiadam RAM o częstotliwości 667 MHz, obecnie jest to już yyy… no minimalne minimum - wniosek - raczej zmień ten RAM, firma mało ważna, byleby była znana jakaś - co do częstotliwości szukaj nie niżej niż koło tysiaka, obecne RAMy mają po 1600 MHz a nawet więcej, więc sam widzisz :slight_smile: najpierw jednak dowiedz się jaka jest w tym kompie płyta główna, a potem sprawdź na stronie producenta, czy to 667 MHz to nie jest max dla takiego modelu. Jeśli nie, to koniecznie zmień ten RAM. Reszta konfiguracji - bez zastrzeżeń, no może są lepsze grafiki, ale nie musisz mieć przecież najnowszych światowych technologii [czyt. ten GeForce w zupełności wystarczy na długi czas] natpomiast RAM jest krótkomówiąc za stary, a noi DDR2, warto poszukać płyty z DDR3

Pozdro