[Xp] Windows się nie zamyka

Witam,

co zrobić aby Windows po klknięciu w wyłącz komputer zamykał się zawsze prawidłowo? Często zdarza mu się, po dłuższej pracy że znika wszystko z pulpitu, widać tylko tapetę i kursor od myszki i koniec, system trzeba wyłączyć ręcznie. Nie mam pojęcia co powoduje taki stan rzeczy ani jak to zidentyfikować bo nie bardzo łapię się w tym dziwnym systemie. Gdzie tu jest jakiś SYSLOG albo coś podobnego?

System to xp sp2.

zobacz:

http://www.man.lodz.pl/LISTY/WINNT/2006/09/1267.html

jeśli nie pomoże to poszukaj w googlach…

nie ma zadnego sysloga, który miałby sie tworzyc przy zamykaniu systemu , byc może aplikacja blokuje zamykanie systemu, jaki masz interent :?: gdzie przed zamknieciem rozłacz :!: wszystkie programy z autostaru usuń :!:

@matfeusz:

UPHClean już zainstalowany ale nie pomógł.

@De Niro:

No i właśnie taki SYSLOG byłby rzeczą zbawienną, a tak to nie wiadomo o co chodzi. Microsoft na swojej stronie w takim wypadku poleca przeinstalować system :o , mój internet to neostrada, ale nie łącze się przez tą aplikację od TP, połączenie skonfigurowane ręcznie, a w autostarcie mam pustki. I kto mi powie w czym problem? Bo ja nic nie widzę.

to przed zamknieciem Neostrady, rozłącz połączenie

Pozdrawiam

a co ma Neostrada do wiatraka? xD System Windows jest tak skonfigurowany aby zamykał połączenia, procesy (programy), a więc nie widzę sensu, że zamykanie połączenia coś by dało.

elkanguro jeżeli zamknie ci się tak system sprawdź czy możesz otworzyć Menadżer zadań (skrótem CTRL+ALT+DEL), jeżeli nie, to najprawdopodobniej problem w jakimś systemowym procesie (również może być to błąd explorer.exe, który się nie chce zamknąć), może być to spowodowane również wirusem (przeskanuj dyski twarde antywirusem)

Dysk przeskanowałem, jest czysty. Menedżera zadań nie mogłem jednak włączyć. W takim razie jak mogę zidentyfikować problem i go rozwiązać?

czy zrobiłes to co Ci pisałem :?:

nie za każdym razem, jak mi się dziesięć razy pod rząd wyłączy poprawnie po rozłączeniu internetu to wtedy uznam że problem rozwiązany, jak napisałem wyżej, problem nie występuje przy każdej próbie zamknięcia systemu

U mnie jakoś ma

jeszcze zapomniałeś dodać stabilnej i nie zawodnej pracy :wink: