Xp wymagania 18MB ramu!

(Grzesiek1) #1

2.JPG

Testowałem 18Mb ramu to granica poniżej blu screen takto chodził spoko na 18 reszte bral ze stronnicowa a na 20 lub 50MB to już super chodził.

Co o tym myślicie ??

Więcej screen i mały opisik: http://osbeta-forum.ovh.org/viewtopic.php?p=656#656

(Dup) #2

Poczekaj, niech się przyjrzę....

Zużycie FIZYCZNEJ pamięci - 261.XXX KB - 208.XXX KB = ~51MB

Zużycie PLIKU STRONY pagefile.sys - 29,1 MB

CAŁKOWITA ilość fizycznej pamięci w slotach - 256 MB

Gdzie tutaj coś niezwykłego ?? Po wyłączeniu wszystkich usług i zmniejszeniu/wyłączniu pliku strony mogę mieć zużycie RAMu na poziomie 50MB bez pliku strony...

Zdziwiłbym się gdybyś mi pokazał XP odpalonego na 32MB RAM FIZYCZNEJ PAMIĘCI W SLOTACH... chociaż też słyszałem już o takich przeróbkach...

(Grzesiek1) #3

Tak bo to są screeny przy 256 ram ale działa też na 18 zresztą co ja ci tu będe wciskał zaraz zrobie screeny na 18 albo niżej jak poleci

(Dup) #4

Masz kości 18 - megabajtowe do swojej płyty głównej ?? COOL - gdzie je można kupić ? Gadaj to zaraz lecę i kupuję :D. No chyba że odpaliłeś XP na jakimś 386DX - wtedy mogę cię tylko podziwiać...

EDIT: Update:

Jezuuu on to odpalał na Virtual PC !!

Przepraszam wszystkich zainteresowanych....

(Grzesiek1) #5

(Dup) #6

No właśnie o tym mówię... Ale XP zdecydowanie (w normalnych warunkach) nie da się odpalić na 18 MB RAM - Nawet Win98 nie da się bez SPECJALNEGO obcięcia przed isntalacją zainstalować na 24MB (kiedyś sprawdzałem na moim STAAAARYM kompie). Tak więc to jest jakaś ściema Microsoftu z tym VirtualPC - pewnie to VPC zaniża ilość pokazywanego zużycia ramu, jeśli montowany jest system z rodziny windows...

Znając microsoft wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było...

Kiedyś serwisowałem kompa kolesiowi, który miał zainstalowany odpalony windows 2000 na 32MB RAM. Ale mowię tutaj o FIZYCZNYM RAM - kościach włożonych do płyty. Komp był BARDZO SPECJALNY (jakiś serwisowy PC z chyba dziwnymi dopaleniami sprzętowymi lub czymś w tym rodzaju) i na żadnym innym kompie nie udało by się prawdopodobnie tego powtórzyć

(Grzesiek1) #7

Nie da się bez obcięcia ja go właśnie obciołem.

Czy ja wiem ściema od microsoftu czmu im tak niby zależy.

A i mówileś coś o tych przeróbkach może amsz linka ??

Ja swoje jeszcze bede uaktualniał i zamierzam bardziej zoptyamlizowąć aby jeszcze mniej żarł .

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 2:29

MAsz tu już jest fizyczna ustawiona na 18 ale pokazuje 20 to neich bedzie 20 już kit z 2MB

Czyli ustawione 20MB fizycznej pamięci:

3.jpg

4.jpg

(Azpr) #8

hehehe człowieku ale z czym Ty do ludzi? odpal coś takiego na fizycznej maszynie! Na wirtualnej to nie problem...

(Grzesiek1) #9

Odpalałem na swoim kompie jedyny problem to taki że jak narazie mam kompa 1GB ram P3,0Ghz na tym działa i terz bierze 20-30Ram tylko nie wiem czy jak ten komp by miał orginalnie 30 też by tak poszło.

Ale za to komp bardzo szybko chodził :!: :!: