Xp wymagania 18MB ramu!

2.JPG

Testowałem 18Mb ramu to granica poniżej blu screen takto chodził spoko na 18 reszte bral ze stronnicowa a na 20 lub 50MB to już super chodził.

Co o tym myślicie ??

Więcej screen i mały opisik: http://osbeta-forum.ovh.org/viewtopic.php?p=656#656

Poczekaj, niech się przyjrzę…

Zużycie FIZYCZNEJ pamięci - 261.XXX KB - 208.XXX KB = ~51MB

Zużycie PLIKU STRONY pagefile.sys - 29,1 MB

CAŁKOWITA ilość fizycznej pamięci w slotach - 256 MB

Gdzie tutaj coś niezwykłego ?? Po wyłączeniu wszystkich usług i zmniejszeniu/wyłączniu pliku strony mogę mieć zużycie RAMu na poziomie 50MB bez pliku strony…

Zdziwiłbym się gdybyś mi pokazał XP odpalonego na 32MB RAM FIZYCZNEJ PAMIĘCI W SLOTACH… chociaż też słyszałem już o takich przeróbkach…

Tak bo to są screeny przy 256 ram ale działa też na 18 zresztą co ja ci tu będe wciskał zaraz zrobie screeny na 18 albo niżej jak poleci

Masz kości 18 - megabajtowe do swojej płyty głównej ?? COOL - gdzie je można kupić ? Gadaj to zaraz lecę i kupuję :D. No chyba że odpaliłeś XP na jakimś 386DX - wtedy mogę cię tylko podziwiać…

EDIT: Update:

Jezuuu on to odpalał na Virtual PC !!

Przepraszam wszystkich zainteresowanych…

No właśnie o tym mówię… Ale XP zdecydowanie (w normalnych warunkach) nie da się odpalić na 18 MB RAM - Nawet Win98 nie da się bez SPECJALNEGO obcięcia przed isntalacją zainstalować na 24MB (kiedyś sprawdzałem na moim STAAAARYM kompie). Tak więc to jest jakaś ściema Microsoftu z tym VirtualPC - pewnie to VPC zaniża ilość pokazywanego zużycia ramu, jeśli montowany jest system z rodziny windows…

Znając microsoft wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było…

Kiedyś serwisowałem kompa kolesiowi, który miał zainstalowany odpalony windows 2000 na 32MB RAM. Ale mowię tutaj o FIZYCZNYM RAM - kościach włożonych do płyty. Komp był BARDZO SPECJALNY (jakiś serwisowy PC z chyba dziwnymi dopaleniami sprzętowymi lub czymś w tym rodzaju) i na żadnym innym kompie nie udało by się prawdopodobnie tego powtórzyć

Nie da się bez obcięcia ja go właśnie obciołem.

Czy ja wiem ściema od microsoftu czmu im tak niby zależy.

A i mówileś coś o tych przeróbkach może amsz linka ??

Ja swoje jeszcze bede uaktualniał i zamierzam bardziej zoptyamlizowąć aby jeszcze mniej żarł .

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 2:29

MAsz tu już jest fizyczna ustawiona na 18 ale pokazuje 20 to neich bedzie 20 już kit z 2MB

Czyli ustawione 20MB fizycznej pamięci:

3.jpg

4.jpg

hehehe człowieku ale z czym Ty do ludzi? odpal coś takiego na fizycznej maszynie! Na wirtualnej to nie problem…

Odpalałem na swoim kompie jedyny problem to taki że jak narazie mam kompa 1GB ram P3,0Ghz na tym działa i terz bierze 20-30Ram tylko nie wiem czy jak ten komp by miał orginalnie 30 też by tak poszło.

Ale za to komp bardzo szybko chodził :!: :!: