Xp wysypuje się po 2 dniach


(igrek) #1

Witam. Mam taki problem. A mianowicie windows xp wysypuje mi się po 2 dniach. Wygląda to tak ze np przeglądam internet i zawiesza się. daje reset i po tym mam błąd że system windows nie może być uruchomiony bo brakuje pliku config.sys czy jakoś tak. to juz 3 format w przeciagu weekendu. Podejrzewam dysk ale nie pokazuje żadnych błędów o co chodzi


(Jusko) #2

Dla mnie XP nie nadaje się już do spokojnego użytku "day-bay-day". Na serwisie mam 99% komputerów z padniętym właśnie XP - to nie przypadek, że nawet Vist jest mniej do serwisu.

Po pierwsze - zarządziłbym gruntowne skanowanie dysku (w ogóle, jak i pod kątem szkodników). Po drugie - jak padnie, to nie trzeba od razu formatu, by odratować system :slight_smile: Po trzecie - może jakiś szkodnik siedzi na któreś partycji - zajmujesz się tylko partycją systemową? Przeskanuj to wszystko gruntownie. A może stale odwiedzasz witrynę, która jest podejrzana?


(Wojteko10) #3

Spróbój nie formatować tylko funkcja napraw ® na płycie istalacyjnej Windowsa.


(Longhorn2009) #4

Mam to samo z tym, że mi 'pada' po 2-3 tygodniach :? Rozwiązanie to instalacja nowszego systemu (Vista, 7) lub porządne zabezpieczenie systemu przed wirusami, które (przynajmniej w moim przypadku) powodują większość awarii systemu.


(system) #5

Miałem ten sam problem u mnie winna okazała się płyta główna na szczęście kompa miałem na gwarancji


(igrek) #6

mam tylko jedna partycje. wiem ze to błąd bo śmietnik się robi. Ale nie wiem co jest grane wcześniej wszystko było ok. co do visty/7 podejrzewam ze mój komp jest za slaby.


(levisek82) #7

U koleżanki ten problem był taki sam że po zainstalowaniu systemu na drugi dzień pokazywał się niebieski ekran i to było zawsze 3 razy formatowałem jej partycje usówałem partcje GPartetem i tworzyłem nowe partycje i był ten sam problem i tak myslałem że albo płyta gł.lub dysk ale powiedziałem by kupiła najpierw dysk jak nie po może to płyta więc kupiła dysk ytworzyłem partcje format instalka systemu XP i problem zginoł. Więc być może to samo u Ciebie jest


(Jusko) #8

Cóż - nie jest powiedziane, że na dysku nie ma bad-sectorów. W dożynających się dyskach zdarzają się "amnezje" i gubienie plików - przerabiałem to niedawno w serwisowanym laptopie Emachines E510 (pliki systemowe gubiły się nawet w ten sam dzień co instalacja). Możesz przeskanować dysk pod tym kątem. Ewentualnie wykonać porządny format - nie jakiś tam szybki.

W ostateczności GNU/Linux w lekkim środowiskiem lub managerem okien. Sam używam od paru lat Linuksa, ale nie mam zamiaru Cię na niego nawracać - o nie, wystarczająco dużo pieniaczy i krzyżowców jest na DobreProgramy już. Zwracam tylko uwagę na taki fakt...to wszystko.


(igrek) #9

moze jakis konkretny dobry program do skanowania dysku?


(Grzech U007) #10

HDD Regenerator, BTW systemowy checkdisk nic nie znajduje?


(igrek) #11

chkdsk nic nie wynajduje. a tym regeneratorem nie umiem się chyba posługiwać bo mi pokazuje disk not obtainet. a może dobra byłaby opcja żebym utworzył sobie dyskietkę asr?


(bachus) #12

Hej, ostatnio miałem taką walkę z jednym z domowych komputerów... Kilka reinstalacji, itp. Okazało się, że.... zasilacz. Poważnie.


(igrek) #13

chwilowo nie mam skąd wziąć drugiego. ale ten chyb napiecia +12 nie trzyma bo w speedfanie pokazywało 7 z kawałkiem