Xp wysypuje się po 2 dniach

Witam. Mam taki problem. A mianowicie windows xp wysypuje mi się po 2 dniach. Wygląda to tak ze np przeglądam internet i zawiesza się. daje reset i po tym mam błąd że system windows nie może być uruchomiony bo brakuje pliku config.sys czy jakoś tak. to juz 3 format w przeciagu weekendu. Podejrzewam dysk ale nie pokazuje żadnych błędów o co chodzi

Dla mnie XP nie nadaje się już do spokojnego użytku “day-bay-day”. Na serwisie mam 99% komputerów z padniętym właśnie XP - to nie przypadek, że nawet Vist jest mniej do serwisu.

Po pierwsze - zarządziłbym gruntowne skanowanie dysku (w ogóle, jak i pod kątem szkodników). Po drugie - jak padnie, to nie trzeba od razu formatu, by odratować system :slight_smile: Po trzecie - może jakiś szkodnik siedzi na któreś partycji - zajmujesz się tylko partycją systemową? Przeskanuj to wszystko gruntownie. A może stale odwiedzasz witrynę, która jest podejrzana?

Spróbój nie formatować tylko funkcja napraw ® na płycie istalacyjnej Windowsa.

Mam to samo z tym, że mi ‘pada’ po 2-3 tygodniach :? Rozwiązanie to instalacja nowszego systemu (Vista, 7) lub porządne zabezpieczenie systemu przed wirusami, które (przynajmniej w moim przypadku) powodują większość awarii systemu.

Miałem ten sam problem u mnie winna okazała się płyta główna na szczęście kompa miałem na gwarancji

mam tylko jedna partycje. wiem ze to błąd bo śmietnik się robi. Ale nie wiem co jest grane wcześniej wszystko było ok. co do visty/7 podejrzewam ze mój komp jest za slaby.

U koleżanki ten problem był taki sam że po zainstalowaniu systemu na drugi dzień pokazywał się niebieski ekran i to było zawsze 3 razy formatowałem jej partycje usówałem partcje GPartetem i tworzyłem nowe partycje i był ten sam problem i tak myslałem że albo płyta gł.lub dysk ale powiedziałem by kupiła najpierw dysk jak nie po może to płyta więc kupiła dysk ytworzyłem partcje format instalka systemu XP i problem zginoł. Więc być może to samo u Ciebie jest

Cóż - nie jest powiedziane, że na dysku nie ma bad-sectorów. W dożynających się dyskach zdarzają się “amnezje” i gubienie plików - przerabiałem to niedawno w serwisowanym laptopie Emachines E510 (pliki systemowe gubiły się nawet w ten sam dzień co instalacja). Możesz przeskanować dysk pod tym kątem. Ewentualnie wykonać porządny format - nie jakiś tam szybki.

W ostateczności GNU/Linux w lekkim środowiskiem lub managerem okien. Sam używam od paru lat Linuksa, ale nie mam zamiaru Cię na niego nawracać - o nie, wystarczająco dużo pieniaczy i krzyżowców jest na DobreProgramy już. Zwracam tylko uwagę na taki fakt…to wszystko.

moze jakis konkretny dobry program do skanowania dysku?

HDD Regenerator, BTW systemowy checkdisk nic nie znajduje?

chkdsk nic nie wynajduje. a tym regeneratorem nie umiem się chyba posługiwać bo mi pokazuje disk not obtainet. a może dobra byłaby opcja żebym utworzył sobie dyskietkę asr?

Hej, ostatnio miałem taką walkę z jednym z domowych komputerów… Kilka reinstalacji, itp. Okazało się, że… zasilacz. Poważnie.

chwilowo nie mam skąd wziąć drugiego. ale ten chyb napiecia +12 nie trzyma bo w speedfanie pokazywało 7 z kawałkiem