XP z pendrive - problem HALL.DLL

Witam,

mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP Professional (oryginał) z pendrive’a. Posiadam laptopa w którym niestety nie działa napęd CD. Tak więc wziąłem się za instalowanie go z pendrive’a. Zrobiłem dokładnie jak w tym poradniku http://toin.pl/20/windows-xp-z-pendrivea/.

Edytor instalacji uruchamia mi się bez problemu (etap tworzenia partycji i formatowania dysku), lecz gdy komputer uruchamia mi się ponownie, aby załączył się już etap instalowania systemu w trybie graficznym pojawia mi się taki komunikat: "Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ plik nie został znaleźony lub jest uszkodzony\system 32\hal.dll.Zainstaluj ponownie kopie tego pliku."

Szukałem po googlach bardzo długo, próbowałem sobie pomóc konsolą odzyskiwania i nadal się nie udaje. :frowning:

Dodam, że komputer to:

Fujitsu-Siemens

Karta graficzna VIA

Procesor Intel Celeron

Pamięć RAM 256MB

Dysk twardy 60GB

Tak ciężko użyć googli? http://www.google.pl/search?q=braku+pli … =firefox-a

Wszędzie pisze, to co już robiłem (konsola odzyskiwania itp.) a poza tym w większości przypadków chodzi o sytuacje gdzie problem pojawia się podczas już działającego systemu a nie podczas instalacji nowego. Ktoś pisał kiedyś o jakiś złych wersjach BIOS albo o jakiś sterownikach SATA. Miałem nadzieje,że ktoś mi tu pomoże, ale chyba nie bardzo mam na co liczyć… :confused:

To skoro robi Ci się tak w trakcie instalacji, to spróbuj po prostu sformatuj pendrive’a i nagraj instalkę jeszcze raz według innego poradnika, bo możliwe, że coś poszło nie tak w trakcie tworzenia…

Oj ile ja się kiedyś z tym tak samo męczyłem i praktycznie nie znalazłem rozwiązania ,aczkolwiek zainstalowałem XP z pena , ja co wykonałem to użyłem Windows XP USB STICK i z poziomu CMD sformatowałem dysk , póxniej przygotowałem instalke na penie i instalacja przebiegła pomyślnie już bez tego błędu z hal, słyszałem też od znajomego że trzeba w niektórych przypadkach wyedytować boot.ini bo tworzy się wpis który się odwołuje do startu z systemu z pendrive i stąd ten błąd

Albo ściągnij Ubuntu. Uruchom go w trybie Live CD. Pobierz ten plik .dll http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal i skopiuj go do katalogu C:\WINDOWS\system 32. (Sposób eksperymentalny. ;))

Żeby zaoszczedzić autorowi czasu to od razu napiszę że to nic nie da