XP zamiast visty biznes czy to legalne?

Witam może to pytanie nie z tej beczki ale dlamnie badzo warzne może benzie wstanie mi ktoś pomuc

A mianowiće sprawa przedstawia sie tak :

Mam laptopa zakupionego z licencją visty biznes ale tego systemu na dysku nie mam mam XP pro ale to przecież legalne microsoft zazwala na instalacje xp zamiast visty

No ale do rzeczy zdazyła sie nie miła sprawa i laptop został zaekfirowany pzez policje biegły stwiedziłe ze system xp jest nieleganie !!

Masz licencję na Windows Vista Business a nie na XP. O ile sobie przypominam, to downgrade nie zawsze był mozliwy (bądź nie był mozliwy wcale) - z tego, co pamiętam, to tylko Dell, HP, Lenovo i FSC “zmusiły” ekipę z Redmond do takiego zachowania.

Zmiana systemu operacyjnego “w dół” będzie możliwa na niektórych modelach komputerów z zainstalowanym Vista Business i Ultimate. Podobno jest możliwość wygenerowania przez MS klucza do XP (ale trzeba mieć przynajmniej kopię oryginalnej płyty a nie “stadionową” wersję) i na tej podstawie można przejść z Visty na XP.

IMHO, teraz to musztarda po obiedzie… cały proces jest zakręcony jak wiejska śmietana. Więcej tutaj

Trudna sprawa, będziesz musiał z M$ załatwić może licencjonują ten OS. W końcu chyba by nie chcieli, żeby z ich powodu kasowali ludziom sprzęt tym bardziej, że zakupiłeś OS.

Kupiłem HP i to w sklepie mi wgrali XP zamiast visty

Hahahaha, zapytaj, czy mają legalną wersję i licencję na wiele komputerów :smiley: Śmiem wątpić.

Witam, drogi yoker20 najprawdopodobniej padłeś ofiarą piractwa, tzn w sklepie napewno wgrali ci “pirata”. Downgrade jest mozliwy od 2003 roku i jedynym sposobem jest kontakt z oddziałem Microsoft a nie przez jakis tam sklep. Niestety czeka Cię droga przez męke, bo pewnie nie masz dowodu zlecenia ze sklepu? :frowning:

yoker20 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Drogi Agaton, nudzi ci się czy z natury lubisz się czepiać??

Albo, lubisz nabijać sobie licznik postów! !!

To masz niezły problem kolego. Zakosili Ci sprzęt, a ty nie jesteś niczemu winny. No cóż może byłeś chociaż z kimś w tym sklepie i on mógłby to potwierdzić, choć unus testus nulus testus.

Trzymaj się i powodzenia.

Tak zapukała ale w innej sprawie a przyokazji wyszła spawa z komputeem

No ale chyba można sprawdzić date instalacji systemu ?? mam fakture i data napewno bendzie ina czyli najpierw instalacja systemu a potem data wystawienia faktury sklep jest rekomendowany jeden z najleprzych umnie w miescie i zatwierdzano mie ze wszystko bendzie legalnie !

Jeżeli zrobił to sklep, to Ty możesz udawać, że nie wiedziałeś jak to wygląda a sklep - “polecił dogodne rozwiązanie” (na podstawie zasłyszanej przez Ciebie informacji o możl. downgrade’u). Wtedy Ty możesz być czysty a sklep - będzie miał problemy.

No tak tylko od sklepu dostałem materiały które uzyskali od pzedstawiciela microsoftu (egulamin visty) wydrukowali mi to no alle policjanci są mądrzejsi " chyba… ?? i to im nie styka miałem tez kilka gie chyba 4 no ale do tego moge sie przyznac

Więc o co chodzi? Jeżeli masz potwierdzenie, że downgrade jest legalnie - to pały niech się odpałują… Pamiętaj, że nieznajomość prawa szkodzi.

Raczej Unus testis nullus testis czyli Jeden świadek to żaden świadek.

Wracając do sprawy, jeśli miałeś cokolwiek nielegalnego na kompie to znając życie i tak komp będzie dowodem w sprawie o nielegalne użytkowanie programów komputerowych.

Znajomy miał podobną sprawę i dowalili mu za WinRara, choć chcieli za Vistę , ale udowodnił im że to wersja beta i miał prawo ją mieć przez 30 dni :smiley:

Winrara miał już przeszło 90 dni po instalacji :smiley:

Trzy miesiące bez kompa, bo oddali do ekspertyzy i znaleźli tylko WinRara.

O wymiar kary musiałbym się zapytać ale była to chyba grzywna, dość wysoka.

No właśnie, takie sprawy najczęściej kończą się właśnie grzywnami (no chyba że masz jakieś multum ilości takiego software) , a jak jeszcze sprzedajesz to software do masz dopiero przerąbane !!

pozdrawiam

z vistą juz wyjasnione policja juz ją skresliła z akt no ale został jeszcze office2000 ichyba 3 gry i jakis mały progamik do nagrywania płyt ciewawe co zato mi dowala

Najważniejsze że wyjaśniłeś sprawę Systemu :!:, największy teraz czekający cię problem to Office2000 … good luck

pozdrawiam

No właśie Office 2000 co zato mogą dowalić ???

Jakąś 3 lub 5 cio krotność wartości oryginalnego oprogramowania.

Ale jest haczyk, jak masz Office 2000 te wezmą cenę Office w wersji Box i to najwyższej wersji.