XP zawiesza przy uruchamianiu

Witam.

Mam Windows XP, wszystko ładnie w nim działało do pewnego momentu… Nagle, z nikąd, po jednym restarcie komputera, zaraz po ekranie ładowania wyświetlił się komunikat:

"C:\WINDOWS\SYSTEM32\WINSCARD.DLL

A debugger has been found running in your system.

Please unload it from memory and restart your program."

Po nim mogę tylko kliknąć ok. Po wyłączeniu komunikatu wyświetla się ekran “Trwa uruchamianie systemu Windows” i na tym się kończy.

Nie mam żadnej kopii zapasowej, żaden fixboot czy fixmbr nie pomagają. Proszę o pomoc.

To może chkdsk

Także nie pomaga.

Odpal konsolę odzyskiwania i skopiuj z płyty WINSCARD.DL_ do C:\WINDOWS\SYSTEM32\WINSCARD.DLL i na przyszłość nie zawracaj głowy błahymi problemami.

No niestety dla mnie to nie było błahe. Przesiedziałem pół dnia na google i różnych forach, a nic nie znalazłem.

Jednakże dzięki za pomoc, działa.

To dobrze, że udało Ci się przekopiować. Skoro chkdsk nie znajduje błędów sprawdź profilaktycznie ram. Pliki same nie znikają (liczę, że sam nie skasowałeś). Może być też winna taśma (jak będzie gubił inne pliki, albo nie będzie się dało otworzyć zdjęć/muzyki bo będą uszkodzone.

Skopiowalem z drugiego XP, mam na kompie dwa (jeden lekki na wszelki wypadek) i z tamtego pisałem. Sam nie skasowałem, nie grzebię niepotrzebnie w folderach systemowych.