XP złe kolory na ekranie

Po wymianie zasilacza (pierwszy się przepalił) zmieniły się kolory na dość wąskim pasku w prawej części ekranu.Np. czerwona ikonka aviry jest jasno-zielona,czerwona opery jest pomarańczowa.Na białym pulpicie w prawej dolnej części ekranu widać zielonkawą poświatę.Boję się czy to przypadkiem wysoka temp. przy przepaleniu się nie wpłyneła na karę graficzną.Jestem kompletnie zielony i nie wiem co robić.Proszę o pomoc.Dziękuję.

Sprawdź może kabel od monitora (szczególnie jeżeli masz kabel d-sub)

Niestety nic nie pomaga.

Jeśli masz monitor CRT, sprawdź czy w pobliżu nie masz głośników albo innych źródeł silnego pola magnetycznego.

Owszem,stały dwa głośniczki.Zabrałem je,lecz na razie niczego to nie zmieniło.

Możliwe ze uszkodzeniu uległ monitor, kiedyś w podobny sposób sobie jeden zepsułem. Masz możliwość podłączenia go do innego kompa?

Niestety nie.W przyszłym tygodniu przyniosę inny monitor i zobaczę rezultat.Myślę że to jednak te głośniki zawiniły.Dzięki.

Najprawdopodobniej głośniki namagnesowały monitor. W menu jest opcja rozmagnesowania-skorzystaj z niej i będzie ok.

@Piotr92 - u mnie niestety nie było takiej opcji :wink:

:o To co za monitor miałeś? Ja miałem LiteOn’a oraz LG i oba miały rozmagnesowanie…

Dodane 19.05.2011 (Cz) 20:14

A właściwie to nawet najlepiej wywalić bańkę i kupić LCD. Ja po zakupie LCD jak zapuściłem Burnout Paradise, to w ogóle nie poznałem tej gry pod względem kolorów…

Jakiś gruchot :stuck_out_tongue: Dlatego nawet nie żałowałem jego straty, miałem motywacje do zmiany monitora :slight_smile:

znalazłem opcę do rozmagnesowania i wszystko wróciło do normy.Wielkie,wielkie dzięki.Pozdrawiam. :smiley: