Xperia L - zdjęcia same się duplikują, poza tym w albumie pojawiają się różne inne obrazki

Witam, problem tak jak w temacie. Zdjęcia same się duplikują, mogą być na przykład 3 kopie tego samego obrazka, jednak kompletnie rozmyte, nieczytelne. Poza tym, w albumie wyświetlają się różne inne obrazki, jak np. naklejki z aplikacji Messenger, lub różne grafiki pojawiające się w aplikacjach (np. kwiat, który jest grafiką z gry). Nie myślę, że to powinno się tam pojawiać. Myślę o przeczyszczeniu zdjęć (czyli po prostu skopiuję wszystkie na komputer, a z telefonu usunę), ale jestem ciekawa, czemu się tak dzieje, oraz jak temu zapobiec? To już nie pierwszy raz, gdy coś takiego się dzieje.

A nie masz przypadkiem ustawionej automatycznej kopi w google zdjecia

Nie mam, poza tym nie korzystam z tej aplikacji. W temacie jest mowa o systemowym albumie, nie Google Zdjęcia.

Poza tym, właśnie niedawno sprawdzałam album, i okazało się, że pokazuje WSZYSTKIE obrazki z pamięci telefonu. Szukałam w ustawieniach, ale nie mogłam znaleźć tego, by były wyświetlane obrazki z tylko wybranych folderów. Może ma ktoś pomysł?

Jeśli chcesz wykluczyć jakiś katalog i jego zawartość z wyświetlania w systemowej galerii (i nie tylko w niej), dodaj do tego katalogu plik o nazwie .nomedia , a zawartość przestanie być widoczna w “galeriach” wszystkich aplikacji posiadających taką funkcję i respektujących ten “parametr”…

Tworzenie plików przy pomocy menedżera Total Commander:

W każdym katalogu jest wyświetlana belka z ikoną strzałki w górę, dwiema kropkami, domkiem i ikoną odświeżania zawartości. Przytrzymanie palca na tej belce wywołuje menu, z którego można wybrać opcję tworzenia pliku tekstowego (.txt). Po pacnięciu w tą opcję otrzymuje się możliwość określenia nazwy i zamiast .txt wpisujesz .nomedia.

Jeśli urządzenie ma KitKat’a i jest nie ma aktywnych uprawnień root, plików nie możesz tworzyć na karcie SD, więc jeśli zachodzi taka potrzeba aby takowy plik znalazł się na karcie, najpierw utwórz go w jakimś katalogu pamięci wewnętrznej urządzenia, a następnie skopiuj/przenieś plik do katalogu docelowego.

Ewentualnie można by poszukać innej galerii w sklepie, o bardziej rozbudowanych możliwościach, w tym wyboru katalogów do wyświetlenia…

To jednak bardziej opłaca się zainstalować inną taką aplikację, ponieważ tych folderów jest od groma (głównie foldery z jedną grafiką, najczęściej są to naklejki z Messengera) i najzwyczajniej w świecie zajęło by mi to wieczność.

Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za pomoc.

Jeśli te foldery są w jakimś “głównym” katalogu, to wstawienie pliku “.nomedia” w takowy wykluczy również grafiki w tychże podkatalogach. Innymi słowy jak masz katalog “messenger” (nazwa wymyślona), a w nim podkatalog1->grafiki, podkatalog2->grafiki, podkatalog3->grafiki itd., wtedy “.nomedia” w katalogu “messenger” zablokuje wyświetlanie grafik z pod katalogów 1, 2, 3 itd.

A co do innej galerii, umożliwiającej wykluczyć katalogi do wyświetlania, taką możliwość daje np. QuickPic Gallery (ustawienia > przeglądaj > wyklucz foldery, pacasz w plus i wybierasz…).