Xperia m2 a folia na ekran


(igrek) #1

Witam, moja dziewczyna ma sony xperia m2, powiedziałem jej żeby sobie kupiła folię, poszła więc do jednego z punktów żeby zakupić folię, ale pan sprzedawca stwierdził że nie podejmie się założenia ponieważ telefon ma szkło hartowane na ekranie, jak mam to rozumieć? Faktycznie folia może zaszkodzić?


(lordjahu) #2

Nie zaszkodzi. Zapewne sprzedawca powiedział że nie zakłada folii. Sporo sprzedawców tak robi, bo jak źle założy (z własnej winy) to traci folię. Lepiej samemu kupić i założyć przy pomocy np. karty. 


(igrek) #3

Tyle że nie jednokrotnie na tym samym stoisku zakładali mi folię (sprzedawcy się nie zmienili) i nie było problemu z żadnym smartfonem (SGS II, HTC One m7), właśnie z xperią zrobili problem dlatego mnie to zastanawia.


(lordjahu) #4

A wytłumaczył czemu tego nie zrobi ? Podpytaj się go :slight_smile:


(igrek) #5

Nie tłumaczył założyłem sam bez proszenia, tyle ze mi to zajęło więcej czasu niż osobie która robi to na codzień


(michq) #6

Na pewno Xperia Z, Z1 i Z1 compact posiadają fabrycznie nałożoną folię, po której ściągnięciu “znika” logo Sony, ponieważ jest ono na właśnie tej folii i wtedy naklejanie kolejne nie miałoby sensu. W Xperii M2 takiej folii raczej nie ma, więc nałożenie folii na pewno nie zaszkodzi, a szkło hartowane również posiadają te smartfony, które wymieniłeś.