Xperia m2 a folia na ekran

Witam, moja dziewczyna ma sony xperia m2, powiedziałem jej żeby sobie kupiła folię, poszła więc do jednego z punktów żeby zakupić folię, ale pan sprzedawca stwierdził że nie podejmie się założenia ponieważ telefon ma szkło hartowane na ekranie, jak mam to rozumieć? Faktycznie folia może zaszkodzić?

Nie zaszkodzi. Zapewne sprzedawca powiedział że nie zakłada folii. Sporo sprzedawców tak robi, bo jak źle założy (z własnej winy) to traci folię. Lepiej samemu kupić i założyć przy pomocy np. karty. 

Tyle że nie jednokrotnie na tym samym stoisku zakładali mi folię (sprzedawcy się nie zmienili) i nie było problemu z żadnym smartfonem (SGS II, HTC One m7), właśnie z xperią zrobili problem dlatego mnie to zastanawia.

A wytłumaczył czemu tego nie zrobi ? Podpytaj się go :slight_smile:

Nie tłumaczył założyłem sam bez proszenia, tyle ze mi to zajęło więcej czasu niż osobie która robi to na codzień

Na pewno Xperia Z, Z1 i Z1 compact posiadają fabrycznie nałożoną folię, po której ściągnięciu “znika” logo Sony, ponieważ jest ono na właśnie tej folii i wtedy naklejanie kolejne nie miałoby sensu. W Xperii M2 takiej folii raczej nie ma, więc nałożenie folii na pewno nie zaszkodzi, a szkło hartowane również posiadają te smartfony, które wymieniłeś.