Xperia M5 (E5603) problem z MTP

Witam!
Mam problem z podłączeniem mojej Xperii (i nie tylko) do komputera, otóż, kiedy próbuję to zrobić, w Menedżerze Urządzeń moje urządzenie mna żółty trójkąt z wykrzyknikiem, a problem jest taki:
“występująca w tym pliku INF sekcja instalacji usługi jest nieprawidłowa”. O co Chodzi? Pliki *.inf to sterowniki trybu tekstowego. Wygląda mi to na uszkodzony driver (plik *.inf) od MTP,
Ta sytuacja nie tyczy się wyłącznie mojego urządzenia. Po podłączeniu smartfona mojej mamy (Huawei Y6 SCL-L01) jest identycznie!
Jak mogę szybko rozwiązać ten problem, bo niestety, ale nie mogę tego zostawić w tym stanie, bo jak ktoś będzie chciał przegrać coś na fona, albo z fona, to tego nie zrobi!
Co już próbowałem:

  • reinstalacja Xperia Companion (bez restartów);
  • pobranie driverów ze strony Sony, ale to były drivery do ADB;
  • instalacja Driver Boostera - nic nie wykrył;
  • instalacja MTP Device driver i restart - nic to nie dało.
    Mam Windows 10 Pro 64-bit.
    Sprawdziłem to działanie na starym, wysłużonym Xp-ku i tam - o dziwo - wszystko działa jak ta lala.
    Dodam jeszcze, że mój sprzęt w Menedżerze urządzeń" przedstawia się jako “E5603” i nie zawsze jest on widoczny. Po podłączeniu zawsze wybierałem tryb przesyłania plików.
    Macie jakieś pomysły??
    Proszę o szybką odpowiedź.

Usuń to urządzenie w menadżerze urządzeń i pozwól Windowsowi samemu zainstalować odpowiednie sterowniki (po podłączeniu wykryje sprzęt i zacznie szukać i instalować). Niepotrzebnie przy tych sterach kombinowałeś, to powinno działać plug&play pod windowsem.

Z Xiaomi też miałem podobny problem pod Windows, ale ostatecznie wywalenie sterowników przy podłączonym smartfonie rozwiązało problem.
PS. Weź najpierw usuń sterowniki, które doinstalowywałeś ręcznie, bo przy usunięciu w menadżerze urządzeń Windows jest na tyle “głupi”, że wybierze Ci pierwsze “najwłaściwsze”, czyli pewnie te, co doinstalowałeś.

Dobra - rozwiązałem mój problem na podstawie tego filmiku:


Wszysko już jest ok:D