Xperia Neo V i najnowsza aktualizacja ICS'a 4.1.B.0.587

Ma ktoś Xperię Neo V i zrobił aktualizację z 4.1.B.0.431 na 4.1.B.0.587? Bo chciałbym się dowiedzieć, czy ta najnowsza aktualizacja poprawiła działanie tego dziadowskiego ICS’a na Xperii? I czy gry HD, które nie działały, działają? No i czy najnowszy ICS od Sony na Neo V działa porównywalnie jak Gingerbread 2.3.4?

Ja mam LWW a to te same bebechy co Neo V. Po przesiadce z .431 na .587, telefon chodzi szybciej, zostało naprawione kilka upierdliwych błędów jak np. dioda powiadomień, jest lekka ścinka na początku nagrywania video, gry chodzą płynnie, nie ma przestojów, nic się nie zawiesza.

Nie wiem jak jest względem GB bo tego nigdy nie miałem. Błędy jakie u mnie są to np. kiedy robię zdjęcie wychodzi zamazana miniaturka, przy kilku odpalonych aplikacjach, muzyka w walkmanie lubi zafreezować się na ułamek sekundy. I to tyle.

Ja ze swojej strony jak najbardziej polecam aktualizacje.

Jeśli zależy ci na wydajności w grach to polecam sobie dograć sterowniki JB do Adreno, telefon dostaje po nich porządnego kopa.

Pozdrawiam

Rozumiem, że do tego trzeba mieć roota?

A czy masz gry typu Asphalt 7, Assassin’s Creed i inne HD od gameloftu? Jeżeli tak, to nie wywalają się one? Bo miałem ICS’a .431 i wszystkie gry HD chwilę po uruchomieniu wysypywały się z errorem i koniec końców powróciłem do 2.3.4, bo nie wytrzymywałem jak ten telefon mnie wkurzał, a że teraz wyszła nowa aktualizacja, to chciałem się dowiedzieć, czy Sony coś naprawiło.

A co do nagrywania HD, to tylko na początku jest ścina? Zoomowanie działa płynnie? Bo pamiętam, że podczas tego strasznie lagował obraz. Na 2.3.4 oczywiście wszystko płynnie działa.

Co do muzyki, to czy jak używasz przeglądarki (np. Dolphin) i jednocześnie słuchasz czegoś, to ścina Ci muzykę? Na ICS’ie .431 to było dla mnie nie do wytrzymania, jak co chwilę zamiast muzyki słyszałem cholerne ściny. Na Gingerbread nie ma takiego czegoś.

Do sterowników trzeba mieć root-a i cwm.

Mam tylko Asphalta i chodzi płynnie. Inne gry też chodzą bardzo płynnie np. inotia czy gierki od “glu”.

Podczas nagrywania tylko na początku, przez 1-2sekundy jest ścina, później wszystko jest ok. Zoom chodzi normalnie.

Podczas używania przeglądarki - doplhina i chrome - muzyka się nie tnie, ale np. przy pisaniu sms z użyciem swiftkey trochę, ale jest to sporadyczne i podejrzewam, że wywołane samą klawiaturą. Przy odpalonych 3-4 aplikacjach do newsów i skype przytnie może raz na dwie godziny.

I takie moje spostrzeżenie, muzyka ścina tylko na walkmanie, na vlc to nie ma miejsca.

A jeszcze przypomniało mi się. Chciałem się zapytać, jak jest z baterią? Ile Ci średnio trzyma podczas typowego użytkowania (wi-fi, muzyka, kilka gier dziennie)? Rozumiem, że to trudno powiedzieć, ale mniej więcej tak orientacyjnie.

Ja wi-fi nie używam, ale mam cały dzień włączony internet 3g + poczta + gierki + godzina muzyki w drodze do pracy + aplikacje do newsów + kilka zdjęć i wieczorem mam 15-20procent, także uważam, że wynik dobry jak na intensywne używanie.

Jak mało robię, mam włączony internet ale po 2g tylko do poczty, wyświetlacz na 30procent i czasem pyknę w “wheres my water?” to spokojnie wytrzymuje 36-48godzin.

generalnie wiele zależy od customizacji, ja mam zamrożone to z czego nie korzystam np. mapy google, wyszukiwarka, ant i kilka innych apek. Można to zrobić z poziomu ustawienia -> aplikacje -> wszystkie i nie potrzeba do tego roota.