Xperia P vs. Xperia arc S

Witam!

Zamierzam wymienić telefon na nowy. Do gustu najbardziej przypadły mi Sony Xperia P oraz SE Xperia arc S. Lecz chciałbym się dowiedzieć jak długo wytrzymuje bateria w tych modelach przy normalnym użytkowaniu (tzn. kilka smsów, kilka niezbyt długich rozmów, trochę internetu i muzyki). Jakie macie doświadczenia? Czy macie propozycje innych telefonów o podobnych parametrach i cenie? Czekam na odpowiedzi.

Android przy takim użytkowaniu działałby maksymalnie 4 dni (mój osobisty rekord).

Polecam Arc S, z ICSem da się używać.

Niestety nie używałem Xperii Arc S ale posiadam Xperię P.

Jeśli chodzi o baterię to słowo porażka pasuje dla mnie idealnie.

Mam włączoną automatyczną jasność ekranu, ciągle włączone WiFi, GPS, synchronizację danych, i sieć tylko 2g oraz włączone systemowe “oszczędzanie baterii”. Od ładowania do ładowania wytrzymuje mi max 24h …

Porównując z Xperią Neo V którą miałem wcześniej bateria na takich samych ustawieniach telefonu wytrzymywała mi 2 dni (czyli dwa razy dłużej).

Dodam że nowa Xperia P wytrzymywałem mi max 10-12h, po paru ładowaniach wytrzymuje dłużej a bawić się za dużo nią nie bawiłem.

Może ktoś się wypowie na temat Arc S bo sam chętnie posłucham ponieważ chcę ją kupić jako drugi telefon. :slight_smile:

Mam xperia arc s bateria trzyma max 2 dni . A jeżeli się włączy wifi to masakra niecały jeden dzień. Ogólnie telefon jest bardzo dobry ale niestety bateria do kitu. Zamierzam kupić na allegro baterię o zwiększonej pojemności. Pozdrawiam :smiley:

Najprościej porównać oba telefony: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5935/5368/0/0/

Już z tych suchych danych widać, że Arc S wytrzyma dłużej. Ponadto, Arc S ma mniej pikseli od Xperii P a baterię ma pojemniejszą - znów punkt dla Arc S.

W ogóle wszyscy w Xperii P narzekają na baterię, na dodatek jest niewymienialna.

ALE

Xperia P jest nowszym modelem, więc będzie dłużej oficjalnie wspierany. No i jest ładniejszy i ma 2 rdzenie:) Ostatnio też kupowałem smartfon i wybrałem telefon nowszy, mocniejszy ale z gorszą baterią. Idziesz spać, pakujesz tel pod ładowarkę i da się przeżyć.