Xperia Sola jak zaktualizować?

Witam, kupiłem Solę od gościa który wziął ją z Plusa i nie idzie jej zaktualizować do androida 4, wszystko robię zgodnie z instrukcją programem Sony PC, nie wiem czy Plus czegoś nie blokuje, może Ktoś wie jak zaktualizować, dzięki za pomoc

http://forum.android.com.pl/f723/

Wejdź w ustawienia > informacje o tel. > aktualizacja oprogramowania . Kliknij to i wybierz jakie chcesz połączenie z internetem ( wi-fi lub przez transfer danych czyli za kase z konta ) . Gdy juz to zrobisz i akcja się zakończy podłącz telefon do komputera i korzystając z PC Companion ( od SONY) zaktualizuj telefon . Na górze w tym programie powinna się wyświetlić nazwa twojego telefonu , a więc gdy obok nazwy będzie napisane " jest dostępna aktualizacja oprogramowania " kliknij to i postępuj zgodnie z instrukcjami .

Jeżeli program nie wyszuka aktualizacji to znaczy że twój telefon ma najnowsze oprogramowanie , a aktualizacji dla twojego modelu jeszcze nie ma . ( lub coś źle zrobiłeś )

Myślę że pomogłem , bo mniej więcej w taki sposób zaktualizowałem x10 .pozdro. :razz:

dzięki robię jak piszesz pokazuje się komunikat że jest dostępna aktualizacja, dalej tak jak pisze po kolei w Sony PC na koniec przytrzymuje klawisz głośności minus i wkładam kabelek, po chwili jest komunikat informacje o aktualizacji oprogramowania nie są obecnie dostępne.

Spróbowałem przez sieć i pokazał się komunikat że serwer jest obecnie nie dostępny (w sumie jest niedziela), spróbuję później