Xperia tipo - zablokowane karty sim

Witam

Oczywiście jak się człowiek nudzi to zaczyna kombinować i oczywiście jak zawsze trzeba było coś zepsuć. Postanowiłem zainstalować sobie Paranoid Android (zamiast FreeXperia) dokładnie stąd:

http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2220631

Wszystko przebiegło pomyślnie, reboot, kilka minut się uruchamiał po czym pytanie o pin. Wpisałem sobie pin i wyskoczyło drugie okienko o “sim unlock code” lub coś w tym stylu, pomyślałem że z jakiegoś dziwnego powodu prosi mnie drugi raz o pin (pierwszy raz spotkałem się z jakimś innym kodem poza pin czy puk więc założyłem, że chodzi o pin nie wiedzieć czemu). Wpisałem pin i dupa, tera za za każdym razem dostaje info, że muszę wyłączyć telefon i włożyć “dobrą” kartę sim. Każda jest “zła” także z telefonu mogę korzystać tylko jao zabawki do apek, kalendarza, gps a nie mogę korzystać z… telefonu! Próbowałem wgrywać różne ROMy i nic.

Szukałem w necie czegoś na ten temat, znalazłem tylko jakieś strony gdzie oferują wysłanie takiego kodu za ok 30 euro, czego nigdy nie zrobię bo po pierwsze za drogo, po drugie nawet nie wiadomo czy zadziała, mi to bardziej wygląda na jakiś szemrany biznes wyłudzania kasy od zdesperowanych ludzi.

POMOCY! Słyszałem że w serwisach (czy może serwisie SONY?) jakoś sobie z tym radzą, więc nie chce mi się wierzyć, że “ludzie z internetów” nie doszli jeszcze co i jak. Gwarancja na telefon niestety wygasła niedawno.

Będę całował stopy za rozwiązanie :stuck_out_tongue:

btw. Dlaczego autor tego ustrojstwa nie poinformował, że wyskakuje takie coś? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem a instalowałem różne romy na różnych telefonach, więc ten geniusz mógł napomknąć małym druczkiem, że można sobie telefon zablokować…

W jakiej sieci był telefon?Miał simlocka? Nasuwa mi się tylko jedno do głowy-założyło ci simlocka. W starych Sony Ericssonach tak było,że po wgraniu nowego softu powracał simlock.

Telefon w play, nic mi nie wiadomo o simlocku. Chyba operatorzy już z tego idiotyzmu zrezygnowali zdaje się. Z resztą to jest jakieś dziwactwo, które pierwszy raz widzę, prosi o jakiś magiczny kod do odblokowania karty sim. Wpisz sobie w google play sim unlock to jest tego masa ale poza samsungami juz po screenschotach aplikacji widać, że będzie się to wiązało z opłatą. Ale jeżeli ktoś był w stanie napisać taką apkę, to i pewnie ktoś wykminił jak to zrobić i właśnie kogoś takiego szukam bo nie będę płacił 30 ojro za to, to już wolę telefon zmienić :stuck_out_tongue:

Dodane 01.11.2013 (Pt) 16:31

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie w jakiś magiczny sposób instalując ten ROM “założyłem sobie simlocka”. Super, narzędzi żeby go zdjąć z tego modelu nie widzę, żadnego tutorialu, tylko za kasę. I w taki oto sposób, moje zamiłowanie do dłubania we wszystkim doprowadziło do tego, że z telefonu, który nie miał fabrycznie żadnych simlocków, będę go musiał sobie zdjąć i to pewnie za niemałe pieniądze. Brawa dla mnie.

Eh, od zawsze dłubałem w komputerach, telefonach, PSP i innych takich, tysiące razy - i już zacząłem się śmiać z tych ostrzeżeń, że robię to na własną odpowiedzialność wielkimi czerwonymi literami. A tu proszę, niespodzianka.