Xperia V czy iPhone 4S?

Nadeszła pora, by zmienić telefon (stary już się rozpadać zaczyna). Jest to też dobry moment, by przerzucić się na te wszystkie smartfony. Ale tutaj pojawiły się schody. O ile przebrnięcie przez wszystko co rynek ma do zaoferowania w miarę się udało, to ostateczny wybór jest dość trudny.

Stanęło na dwóch opcjach: Xperia V i iPhone 4S 8GB (różnica w cenie to 400 zł na korzyść Xperii, ale to już nie jest tak ważne). Początkowo przekonany byłem do tego pierwszego (wodoszczelność, lepszy aparat, etc.), ale pojawiły się opinie, że “z przodu i z tyłu szkło - strach upuścić”, “wodoszczelność to wcale nie wodoszczelność, a odporność na lekkie zalanie” etc. Oczywisty wybór przestał być oczywisty.

Do czego jest mi telefon?

SMSy, rozmowy i muzyka. Zdjęcia, filmy, gry, video i tym podobne to sprawa drugorzędna, ale nie znowu tak obojętna.

iPhone jest mniejszy, co przemawia na jego korzyść (nie chcę jakiejś ogromnej kolubryny, chociaż różnica nie jest znów tak wielka, jak w przypadku innych modeli).

I tutaj pojawia się pytanie z tematu. Xperia V, czy iPhone 4S?

Wolałbym, żebyście pomogli wybrać spomiędzy dwóch wyżej wymienionych, chyba, że mój wybór zakrawa o pomstę do nieba xP

EDIT: Zapomniałem dodać: zależy mi na tym, by telefon działał jak najpłynniej, ale nie miałem okazji porównać pracy iPhone i Xperii.

Wybrałbym Iphona ze względu na jego system, i co z tym związane jego większą płynność. Ten Iphone to sama klasa w sobie, jakość na najwyżyszm poziomie i dostęp to wielu aplikacji Apple :slight_smile:

A ja zaproponuję zastanowienie się nad tym czy wybrać Nexusa 4 czy iPhone 4S. Chyba mają podobną cenę i podobną jakość wykonania telefonu i systemu oraz podobny support. A to nad czym się musisz zastanowić to musisz obejrzeć na YouTube - czyli Android czy iOS.

Wychodzi z tego, że najlepszy będzie iPhone 4S.

Nexus jest dla mnie chyba nieco za duży.