Xperia X8 - jak tu coś zainstalować

Mam androida i żeby coś zainstalować na telefonie, bez konieczności ściągania tego z neta w telefonie (za co się płaci), muszę skorzystać z programu Install APK(który instaluje pliki na telefonie). Niestety nie mogę uruchomić tego programu, bo pojawia się komunikat:

No device found - ensure your android device is connect via USB. The latest USB driver can be downloaded from xxxxxx

Pobrałem te sterowniki, skopiowałem do folderu system32(bo dowiedziałem się, że tam właśnie trzeba) i dalej to samo. Mam windows 7, próbowałem na XP, ale też nie działało.

Jest jakiś inny program do instalowania na androidzie?

Ściągasz to: http://www.speedyshare.com/files/26405248/adb.zip , wrzucasz do folderu \Windows\System32, w telefonie włączasz tryb debugowania USB - szukaj w Ustawienia -> Aplikacje, sprawdź też czy masz dopuszczoną instalację aplikacji spoza Marketu - szukaj w tym samym miejscu co wcześniej, plik apk umieszczasz najlepiej w katalogu głównym dysku twardego (np. C:), podłączasz telefon do komputera, otwierasz wiersz poleceń i wpisujesz:

adb install c:\nazwapliku.apk

Czekasz aż pojawi się napis “Success”. Program pojawi się w menu telefonu.

Polecam zainstalować via ADB jakiś menedżer plików (polecam ES File Explorer), następnie wrzucić wszystkie aplikacje jakie chcemy zainstalować na kartę pamięci i instalować je już z poziomu urządzenia.

nie mozna uruchomic programu poniewaz na komputerze nie znaleziono adbwinapi.dll

skopiowalem calosc do system32

Żeby instalować za pomocą adb install potrzebujesz AndroidSDK (do znalezienia w googlach, ale trochę dużo zajmuje).

Najprostszy sposób to:

  1. Pobierasz z marketu Astro file manager (może być inny menadżer plików, ale ten jest sprawdzony) :wink:

  2. Rozłączasz internet

  3. Kopiujesz program który chcesz zainstalować na kartę SD (program musi być w formacie .apk)

  4. Uruchamiasz w telefonie program Astro, wchodzisz do katalogu /SDCARD/ (Astro domyślnie powinien wyświetlić pliki z tego katalogu)

  5. Klikasz na ikonkę programu który nagrałeś na sd

  6. Wybierasz opcję zainstaluj, akceptujesz warunki… gotowe

Zrobiłam tak jak w instrukcji, jednak gdy klikam na plik wyskakuje : błąd parsowania. wystąpił błąd podczas parsowania pakietu.

Co to oznacza?

Plik apk nie pobrał się do końca. Pobierz go jeszcze raz.