XPERIA X8 vs Galaxy MINI

XPERIA X8 vs Galaxy mini .

Oba posiadają chyba android market ale czy w galaxy mini mogę korzystać z każdej ściągniętej aplikacji z tego “dodatku” market?

Oba telefony umożliwiają korzystanie z Android Marketu ( teraz to się nazywa Google Play), na obu telefonach możesz korzystać z większości aplikacji tam dostępnych. Mówię z większości, albowiem na pewno jakaś część ma większe wymagania sprzętowe (np. procesor telefonu) lub programowe (wersja androida) niże te telefony, które podałaś.

Galaxy Mini ma nowszą wersję Androida (2.2 Froyo z możliwością aktualizacji do 2.3.6), ma też ciut większy ekran. Poza tym parametry są podobne lub identyczne.

A jeśli chodzi o Market (teraz Google Play na nowszych Antkach - od 2.2 wzwyż jak dobrze pamiętam), to jak już wyżej napisano - mogą się pojawić wymagania odnośnie samego systemu lub prędkości procesora. I o ile to drugie jest nie do ustawienia (w sensie zawsze będzie się pokazywało - trzeba czytać komentarze lub testować), o tyle wersja Androida sama się wybiera i zazwyczaj nie ma z tym problemu.

Zdecydowanie Mini.

Podstawowe zalety:

  • Na bank nowszy oficjalny Android, czyli szybszy i mniej prądożerny. Nie wiem do którego Androida była aktualizacja X8, być moze tylko do 2.1 który jest już b.rozbudowany i kompatybilny z aplikacjami, lecz jednak no bez kombinacji aplikacji na karcie SD nie zainstalujesz (pamięć telefonu szybko się kurczy bez wspomagania ze strony SD).

  • pamięć RAM - 384 vs 256 MB - robi to dużą różnicę w szybkości

  • Wyświetlacz - mimo że bardziej pikselowaty i ogólnie o słabych kątach widzenia to szerszy i większy dzięki czemu łatwiej sie steruje. Z .tego co pamiętam to X8 nie ma wielodotyku, Mini ma.

Nie wiem czy SE obsługuje UMTS 900 MHz - to w jakimś stopniu ogranicza korzystanie z 3G.

Na pewno Galaxy Mini

Zależy do czego ten telefon miałby być używany.

Jeżeli do aplikacji typu, GG, Office itp. to Mini starczy.

Jeżeli natomiast do gier, to rozdzielczość jaką posiada mini go dyskwalifikuje. X8 natomiast posiada rozdzielczość HVGA, na która większość gier jest przystosowana. Co do multidotyku, do X8 można “dograć” dualtoutch, z ramem tak samo, istnieje aplikacja “SWAP” dzięki której możemy dodać nawet 256mb ram’ u (w zależności od klasy karty)

Tyle że ile gier wgrasz przy tak małej pojemności telefonu…

Swap na SD? Z prędkością odczytu/zapisu na marnym poziomie? Działa jak na dysku - niewiele daje. System pewnie i tak robi sobie sam swap na telefonie, na szybszej pamięci.

Nie rozumiem, gra waży ok. 1mb, reszta plików zapisywana jest na karcie SD. Co do SWAP’ a , oczywiscie ze jak zrobimy go na karcie klasy 4 czy nawet niższej, to może to nawet wyjść na gorsze, lecz jeżeli spróbujemy na karcie klasy 8+ to już jest znaczny wzrost prędkości, wiem bo miałem SWAP 256Mb na karcie Kingston’ a class 10.

Pisałem że swap prawdopodobnie robi system na szybszej wbudowanej pamięci i nie potrzebny mu jest trzeci swap.

Mam kartę klasy 10+ i jedyna różnica od dwóch pozostałych kart 4+ jest taka że ma szybszy czas dostępu i o 1MB/s szybszy zapis. A transfery 4-5 MB/s odczyt i zapis. Taki tani telefon to marny czytnik kart SD, w komputerze karta chodzi masakrycznie szybciej (ok 15-25 odczyt).

Nie wiem czy X8 ma Andoida 2.2, a gdyby nawet to i tak część danych z kier i programów zapisuje się w pamięci telefonu. Gry 1 MB chodzą na Mini i na X8 dobrze, gorzej z tymi co mają 5-20 MB i więcej.

Można się też pobawić w custom romy np. CM, EmaNoN i aplikacje typu S2E czy Link2SD wtedy nie ma się problemu z pamięcią. Jedynym wymogiem jest szybka karta SD.

Ostatnio gdzieś czytałem (chyba na XDA), że komuś udało się odpalić i UŻYWAĆ S2E na zwykłym Androidzie 2.3.5 albo 2.3.6, więc jakieś nadzieje są.