Xperia z - usterka czy kwestia konfiguracji ustawień, softu?

Witam serdecznie, mam problem, dylemat, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem xperii z, i mam kilka zastrzeżeń co do pracy telefonu, porównując pracę tego do mojego urządzenia (jakościowo/hardwerowo gorszego)wnioski są następujące.

Chyba jest uszkodzony modul gsm, i wyświetlacz w jednym miejscu jest “tkliwy” wpisując kod na ekranie telefonu jest efekt taki jakbym wrzucił kamień do wody na płaską tafle, lub przy dotknięciu matrycy LCD. A nawiązując do problemu moduł gsm, to zdarzają się momenty, że gubi sieć telefon, przez co nie dochodząc sms w czasie rzeczywistym, spływają dopiero gdy telefon znowu złapie zasięg. Generalnie siedzę sobie na internecie korzystając z pakietu i naglę w chromie wyskakuje komunikat offline(gubi zasięg, złapie i internet chodzi ok), albo wysyłam sms do znajomych i patrze po chwili raport, ze wszystkie smsy które wysłałem, nie zostały wysłane, dopiero ponowne wysłanie wiadomosci i czas kiedy załapie zasięg sprawia ze sms zostaną w końcu wysłane. Co o tym sądzicie, jest sens oddawać telefon na gwarancje? Na sprzęcie pracuje mi się naprawdę bardzo dobrze, kosmicznie. Dosłownie tablet w wersji mini, wszystko chodzi na dotkniecie palca, ale to gubienie zasięgu i ten wyświetlacz przyprawia mnie o mdłości, tyle kasy sprzęt i tak działa, pracuje? Nie powinno być za taką kwotę mowy o takich błędach. Dodam, ze z początku myślałem, ze ten zasięg to sprawka trybu STAMINA, ale wyłączyłem go i mimo wszystko kilka razy w ciagu dnia potrafi zasięg zgubić. Czekam na wasze opinie, ktoś ma jeszcze takie same objawy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, pinio150 :lol:

Oczywiście, że jak najbardziej jest, i to w trybie natychmiastowym. Żadna z powyższych rzeczy nie powinna mieć miejsca. Nawet się nie zastanawiaj, tylko biegiem do serwisu na gwarancję.

W sumie sprawa bardzo dziwna, gdyż wyświetlacz chroni szybka, być może uszkodzony jest panel dotykowy.

Taka sytuacja występuje w domu, czy na zewnątrz również? Sprawdzałeś na innych telefonach? Jaką moc sygnału wskazuje telefon?

Na moim starym telefonie (motorola defy) w tych miejscach nie było takich sytuacji, zdecydowanie nie. Z początku myślałem, że to ta opcja STAMINA w xperii tak działą na telefon, no ale wyłączyłem ją i problem cały czas jest, niestety :confused: a gubi zasięg w terenie i w budynkach w których mój telefon stary bez problemu je miał. Denerwuje mnie to, że tyle kasy poszło i telefon jest wadliwy.

No nie wiem ale ten wyświetlacz mnie też denerwuje, tym bardziej ze w Z’tkach jest problem z wyświetlacami, że pękają. :confused:

No to czemu nadal się zastanawiasz, tylko nie idziesz oddać na gwarancję?

Jak nic otrzymałeś wadliwy model.

W maks kilka dni powinieneś dostać nowy egzemplarz…

Aktualnie jestem na wyjeździe, dopiero jak wrócę do domu to wtedy wezmę gwarancję i pójdę, a skąd pewność, że dostane nowy egzemplarz?

W takiej sytuacji praktycznie zawsze dają nowy egzemplarz. Pamiętaj tylko, że jeśli masz zmienione oprogramowanie, to przywróć stockowy soft, bo w przeciwnym razie będą mieli podstawę do unieważnienia gwarancji.

Nie, nie grzebałem nic w oprogramowaniu, nawet jeszcze mam opcję, że muszę oprogramowanie uaktualnić, ale nie mam czasu, serio wymieniają sprzęt na nowy? hmm? za takie pieniądze, oczekiwałem, sprzętu do którego nie powinienem mieć totalnie zero zastrzeżeń! :slight_smile:

Znajomy miał kiedyś problem z jakąś XPerią (restartowała się czasem i robiła dziwna zdjęcia), dał na gwarancję, i za niecały tydzień przysłali mu nówkę zafoliowaną. Ale to również zależy od serwisu, czy mają zamiar się “grzebać”, niektórzy idą na łatwiznę, i dają nowy egzemplarz, a inni naprawiają. Zależy to w głównej mierze od serwisu końcowego.

Nawet sprzęt za “takie” pieniądze ma prawo działać niewłaściwie. Nie można przewidzieć problemów, które wynikną na etapie produkcji. Od tego właśnie jest gwarancja. :wink:

Niby racja,ale tyle $ dałem za tel, a działa jak działa, że znajomi się śmieją, ze mnie, ze mój robiący wszystko smartfon, który potrafi, gotować na parzę etc :smiley: nie ma opcji dzwonienia :x

Dodane 26.10.2013 (So) 18:41

Oddam na gwarancje i zobaczymy co się z tym dzieje, co wyjdzie z tej reklamacji, ale poza tymi usterkami naprawdę sprzęt jest świetnyy! Polecam każdemu! ! ! ! 8)

Dodane 26.10.2013 (So) 18:43

Czzyli to raczej nie jest opcja stamina, że tak włącza i wyłącza wszystko, zasięg? nawet gdy wyświetlacz jest włączony, na 100% ?

Na pewno żadna >prawidłowo< działająca funkcja nie ma prawa powodować problemu rozłączania sieci. Zresztą i tak nie ma co gdybać, bo nic z softem nie zrobisz do puki masz gwarancję. No chyba, że koniecznie chcesz ją stracić.