Xperia z3 dual czy Note 4 dual?


(lieft) #1

witajcie, zastawiam się nad wyborem.

Nie gram w żadne gry. Telefon jednak chcę mieć szybki i to są moje 2 modele jakie sobie upatrzyłem.

 

Note ma super ten rysik, no i metalowa obudowa. często mylę się pisząc smsy, z rysikiem tego by nie było. Z kolei nie wiem, jak poręcznie jest rozmawiać z tego telefonu i jaka jest jakość połączeń.

 

Co do xperii z3 to czytałem same plusy, ale czy on nie jest za śliski? Nie zamierzam kupować żadnych obudów, nigdy tego nie robię, więc będę użytkował jak jest.

 

A może wstrzymać się trochę, wyjdzie niedługo coś nowego?

 

Pozdrawiam i czekam na wasze porady i opinie :slight_smile:

 

ps

to musi być dual tak czy siak.


(Quatroo) #2

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/9781/9494/0/0/

Masz tutaj porównanie dwóch telefonów. Brałbym note, większy wyświetlacz, lepsze nasycenie kolorów (superamoled), 3200mah bateria, duże zagęszczenie pixeli (521). Lepszy układ graficzny, 32gb wbudowanej pamięci, Sony 16gb tylko. Jedyny minus według mnie to brak wodoszczelności.


(lieft) #3

dziękuję Ci za odpowiedź. A jak wg Ciebie z obsługą dzwonienia, nie będzie to jakiś dyskomfort rozmawiać przez tak duży fon? naturalnie bez słuchawek, nie lubię używać. 

W note ten rysik jest genialny, bardzo mi się podoba. Metalowa obudowa też robi swoje w sensie, że się nic nie połamie w ramce.  Co prawda z3 też ma metalową i ładnie wygląda, ale nie jest tak zaawansowany technicznie.


(Quatroo) #4

Miałem telefon z 5.5 cala i nie miałem problemów, wiadomo, że dziwnie będzie to wyglądało “jak byś trzymał cegiełke” :smiley: note 4 jest to bardziej telefon “biznesowy”, komfort będzie w grach, przeglądaniu internetu, filmów. Samsung tutaj wygrywa. Więc kup co uważasz, Sony też nie jest zły, nie ma zbędnych bajerów, jest mniejszy i na pewno tygodniejszy w trzymaniu, podzespoły też spokojnie dadzą radę w najnowszych grach/programach.


(Stormiak12) #5

Xperia ma bardzo niewygodne dual sim. Nie jest to dual sim aktywne z prawdziwego zdarzenia. Tak więc odpuściłbym sobie.

 

Jeszcze zerknij sobie na ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11833264

Lenovo Vibe . 6 calowy ale dobra bateria oraz parametry. Ciężko go jednak znaleźć w dobrej cenie w sklepach

 

Ewentualnie w dobrej cenie jest jeszcze Lg g3 na dual sim

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/12186457