Xpress Recovery 2 (nie) działa

Witam,

W moim nowym komputerze płyta główna ma funkcję Xpress Recovery (oczywiście jest to płyta Gigabyte) w wersji drugiej. Na komputerze mam zainstalowany Windows 7 na dysku C. Specjalnie przygotowałem wolne miejsce na dysku, żeby wykonać backup partycji systemowej (muszę być przygotowany na nagłe awarie systemu, czy nagłe utraty danych). Niestety, w BIOS’ie przy ekranie POST, kiedy wciskam F9 to oczywiście program się odpala, wybieram wtedy opcję Backup i wykonuje tylko 24 MB danych backupu na dysku (a na dysku systemowym jest ponad 10 GB danych!) :o

Próbowałem tworzyć nowe partycje, partycje nieformatowane, czy nawet tworzyć nieprzydzielone miejsca, ale na marnę! Program robi backup 24 MB i na tym kończy swoją pracę. I jeszcze uznaje to za prawdziwy backup partycji? Co to w ogóle ma znaczyć? Da się to naprawić? A może Xpress Recovery 2 nie jest kompatybilny z systemem Windows 7?

Proszę o pomoc.

http://helpc.eu/kopiowanie-przywracanie … t2859.html

…choć jeżeli masz Windows 7 w wersji Ultimate to masz znakomity systemowy moduł backupu i nie ma sensu bawić się w osobne rozwiązania

Widziałem już ten link kilka razy, ale to nie wyjaśnia rozwiązania problemu (a tak poza tym dotyczy to Xpress Recovery 1, a ja mam 2). Oczywiście obejrzałem temat podany pod tym linkiem.

Poza tym niektórzy wolą systemowy moduł backupu, a niektórzy inne rozwiązania. W przypadku systemowego modułu backupu muszę przygotować kilka(naście) płyt DVD lub przygotować nawet KILKA pendrive’ów! A sposób programem Xpress Recovery jest taki, że zapisuje się na końcu dysku twardego (robi “ukrytą partycję z backupem”) i nie muszę szykować płyt DVD, czy nawet pendrive’a.

W moim wypadku wolę sposób “programem” Xpress Recovery, który jest “zintegrowany” z płytą główną :slight_smile:

To co z tego? Przecież to jest od lat ta sama funkcja tylko unowocześniana. Logika i sens działania jest ciągle ten sam

…albo jeden zewnętrzny dysk na usb. Już nie przesadzajmy

A jak Ci padnie dysk to sobie możesz ten cały backup powiesić na choince :slight_smile:

Nigdy nie robi się backupu dysku na ten sam dysk bo to jest idiotyczne i stanowi złudzenie bezpieczeństwa a nie zabezpieczenie

Przecież wiem, że jak się uszkodzi dysk z backupem to wtedy nie da się przywrócić poprzedniego stanu systemu, ale wolę być “trochę” bezpieczny (bardziej chcę się przygotować na awarię systemu, a nie na uszkodzenie dysku twardego). To może ktoś wyjaśni problem “programu” Xpress Recovery 2?

Szkoda że ta funkcja nie działa na windows 7

Działa ale pod warunkiem że pierwszą partycją na dysku jest dysk C: a nie partycja którą Windows siedem tworzy na pliki systemowe podczas instalacji

mam tak 1.partycja 100 mb(partycja którą tworzy system w czasie instalacji) 2. partycja 40gb 3.partycja 100gb 4. partycja 325gb

powinno działać ale ukazuje się jakiś tak komunikat…