Xpress Recovery2 co to jest i co daje


(pawelg441) #1

Witam.

Pytanie jak w temacie.


(fastman92) #2

Poczytaj: http://helpc.eu/viewtopic.php?f=25&t=2859

Jest to funkcja BIOSu tylko w płytach Gigabyte do backupu i przywracania systemu. Poczytaj, a się dowiesz.


(rafi84tek) #3

pawelg441 ,

:expressionless:

Czy tak ciężko jest napisać wszystko ładnie i przejrzyście?

No a poza tym :arrow: http://www.google.pl/search?q=Xpress+Re ... =firefox-a

i wszystko jasne....

R.


(hevet) #4

Próbowałem osobiście tej funkcji i szczerze mówiąc niezbyt przypadła mi do gustu.

Po pierwsze trzeba utworzyć wolne miejsce na dysku, nie partycję.

Po drugie można wykonać tylko jedną kopię partycji czy dysku, przy następnej poprzednia zostaje nadpisana (przynajmniej u mnie tak było).

Po trzecie proces tworzenia obrazu trwa dość długo, o ile w przypadku XP z paroma programami trwało to z 10 minut (w moim przypadku było zajęte około 2GB na partycji), o tyle z Vistą trwało to kilka razy dłużej, bodajże około 50 minut.

Po czwarte przywracanie także trwa strasznie długo.

Także narzędzie może i fajne, ale według mnie niewarte zachodu. Używam Paragon Drive Express 9.0, darmową wersję z podstawowymi funkcjami i tu tworzenie obrazu w przypadku Visty trwało około 10 minut, czyli pięć razy krócej, przywracanie trwa może z 5-6 minut. Ostatnio zainteresował mnie program Clonezilla, oparty na Debianie, tworzenie dysku na pewno bardziej skomplikowane ale po kilku użyciach wszystko idzie już sprawnie. W tym przypadku tworzenie obrazu trwa jeszcze krócej, gdzieś o 2-3 minuty.


(fastman92) #5

Ja korzystam z Xpress Recovery, nie Xpress Recovery 2. Pierwsza wersja jest w płycie głównej i jest super. Przywracanie systemu w 5 minut, kopia w około 7. Natomiast XpressRecovery2 testowałem i gdy się okazało, że musze przygotować wolne miejsce, to zrezygnowąłem. Lepsza wersja pierwsza.


(hevet) #6

Akurat ja mam na płycie wgraną wersję 2.