XRecovery nie włącza się mimo naciskania wstecz


(Fedrix) #1

Witam bardzo serdecznie. Zdaję sobie sprawę, że to raczej HydePark jest, ale w działach dotyczących komputerów przecież nie będę pisał. Na telefon Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro postanowiłem sobie wgrać nowy rom. Problem wygląda następująco:

Robię wszystko zgodnie z tym poradnikiem:

Wgrywanie Androida 2.3.7 do XPERIA X8 (Root + xRecovery) GingerDX.v028 [TUTORIAL PL] - YouTube

(Wiem, że operacja odbywa się na telefonie Xperia X8, ale kilku gości z X10 Mini Pro sobie poradziło.)

Zrootowałem telefon za pomocą SuperOneClick v2.1.1. Nie chciało iść od razu poprzez GingerBreak, więc dałem Auto, a potem dopiero wróciłem do Gingera. Wgrałem na kartę RootExplorer i XRecovery. Zainstalowałem RootCheckBasic, aby sprawdzić czy Root został wgrany poprawnie i wyskoczył zielony napis (jest OK). RootExplorer i XRecovery zainstalowałem poprzez FileManager. Pobrałem również BusyBoxa i go zainstalowałem. Pobrałem GingerDX-v030-shakira.zip w paczce .zip i wrzuciłem na kartę. Odblokowałem dostęp do plików systemowych, a katalogowi system dałem pełne uprawnienia poprzez kliknięcie Mount R/W. Skopiowałem 3 pliki z folderu sdcard/Android/data/cm.zoz33.xRecoveryInstaller. W Xrecovery miałem 3 zielone ptaszki, więc zrestartowałem fona, ale mimo wielokrotnych prób naciskania klawiszu wstecz (<=) nic nie rusza.

Wiecie może o co chodzi?


(Piotrek2255) #2

Zajrzyj tu: http://forum.android.com.pl/f163/rootow ... by-186462/

i ogólnie przejrzyj to: http://forum.android.com.pl/f163/


(Fedrix) #3

Tak przeglądałem te tematy, ale nie znajduję w nich odpowiedzi na swój problem. Ponadto teraz zrobiłem unroota i roota jeszcze raz. Pojawia się niby komunikat, że jest OK i root wgrał się poprawnie, ale przy teście SuperUser wyskakuje FAILED. Robię restart fona, a Root Checker Basic mi pokazuje, że nie mam roota. Nie mogę również za pomocą SuperUser nadać uprawnień.