xUbunt 10.04-problem z instalacją

Witam! Mam problem z instalacją Xubuntu w wersji 10.04, ale po kolei:

Muszę pracować na starej maszynie:

Procesor 800 Mhz

Pamięć Ram 128 MB

Karta 16/32 MB nie jestem pewny.

Nie chce mieć przestarzałych systemów takich jak Win 98 więc chciałem znaleźć jakiś system który cały czas rozwijany i będę mógł korzystać z niego na tej maszynie. Tak postanowiłem poszukać systemu miedzy dystrybucjami Linuxa. Ponieważ widziałem kiedyś Ubuntu wiem że jest jednym z prostszych systemów, ale ma za duże wymagania tak znalazłem Xubuntu 10.04 alterntive lub podobnie (wiem że jest 10.10, lecz takiej nie znalazłem). Pobrałem wersje .iso i próbowałem odpalić ją przez rozruch z płyty cd ale kiedy włączał się rozruch nie pokazał się informacja o tym aby nacisnąć dowolny klawisz próbowałem kilka razy i nic sprawdziłem na Win XP i działo normalnie bez problemów. Poszukałem trochę w sieci owocem tego było znalezienie przeze mnie wubi próbowałem zainstalować Xubuntu z poziomu Windowsa lecz kiedy chce zainstalować Xubuntu wubi w pewnym momencie wywala błąd i Xubuntu się nie zainstalowało. Tak pokrótce wygląda mój problem. Wie ktoś jak temu zaradzić? Czy będę musiał jeszcze raz ściągnąć Xubunt?

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Ps. Czy na Xubuntu działa GG??

EDIT: Jak ustawić rozruch z pendrive??

Na tak słaby sprzęt, raczej wybrałbym inną, lżejszą dystrybucję (np. SliTaz).

Ogólnie jest wiele klientów sieci GG dla GNU/Linux, natomiast oryginalny klient jest dostępny tylko dla Windows.

odpowiednikem gg jest kadu dużo lepsze niż gg

Popieram SliTaz , albo Lubuntu na tym sprzęcie.

shadix22 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

shadix22 , wypaliłeś poprawnie obraz z użyciem opcji “nagraj obraz” czy coś w ten deseń?

Nie wypaliłeś tego czasem jako dane, lub nie daj Boże otworzyłeś iso w WinRAR-ze i wypakowałeś?

Wtedy znika bootsector.