XUBUNTU 14: czy to normalny wybór logowania XMBC+Xfce+Xubuntu?

Dzień dobry.

Sprzęt: DELL D830.

System: XUBUNTU 14.04

 

Mam takie pytanie/wątpliwość na co wczesniej nie zwracałem uwagi.

Otóż zainstalowałem XMBC. To oprogramowanie można używac z pominięciem systemu czyli po uruchomieniu kompa wybrać XMBC jako “system” do którego chcemy się zalogować.

I wszystko OK tylko wtedy zauważyłem, że mam wybór logowania: XMBC, Xfce i Xubuntu.

Jest to na pasku w prawym górnym rogu: jest tam ikonka baterii, ikonka myszki Xubuntu, oznaczenie języka, ikonka gdzie możemy dokonać wyłączenia lub resratu, etc.

Ten pasek pojawia sie po włączeniu kompa kiedy jest ekran logowania do systemu.

Jak kliknę na tą myszkę Xubuntu to właśnie tam mam wybór: XMBC, Xfce i Xubuntu i tu jest moje pytanie: czy to normalny stan rzeczy?

 

Jak wybrałem XMBC to swoim hasłem loguje się do XMBC i Ok.

Jak wybiorę Xubuntu(domyślnie zanaczone) to oczywiście loguje sie do swojego Xubuntu, gdzie mam wszystko co moje i też Ok.

Jak wybiorę Xfce to też niby loguje się do Xubuntu ale już np. w Ustawienia środowiska graficznego brak wielu opcji jakie mam normalnie logując się do Xubuntu.

 

Prosze o poradę bo nie wiem czy to ja coś namieszałem czy może to normalny stan rzeczy.

Jak to ewentualnie naprawić jeśli to jakiś błąd?

Mam też pytania o ustawienia zasilania XUBUNTU i zatrzymany pakiet libgbm1 po aktualizacji ale nie wiem czy mam do tego założyć nowe wątki?

Za pomoc z góry dziękuję.

Spokojnie, wszystko jest w porządku.

Xubuntu to Xubuntu, Xfce to sesja z samymi narzędziami środowiska Xfce (o ile się nie mylę), a XBMC dodało się po doinstalowaniu tego programu.

Shocco, dzieki za szybką odpowiedź. Czyli wszystko OK i to cieszy.

Co do pozostałych pytań z mojego wątku to chyba wypada załozyć nowy post.

 

Pozdrawiam