Xubuntu a pentium II

Mam w domu stary komputer na którym chciałbym zainstalować Linuksa i wykorzystywać go do przeglądania internetu.

Parametry:

procesor - pentium II 400 Mhz

k. graf. S3 trio

RAM : 192 MB

Czy na tym sprzęcie będzie działać Xubuntu?

Będzie, choć do instalacji użyj wersji alternate.

A nie prościej debian i doinstalować XFCE. Mnie instalacja Debiana i XFCE zajmuje 30 min i MOIM zdaniem Debian jest szybszy niż Ubuntu czyli też XUbuntu.

jaki Ty masz komputer a jaki ma mb911

Mnie zależy na dystrybucji prostej w obsłudze i konfiguracji, a o ile wiem Debian do takich ni należy. Nie muszę mieć koniecznie Xubuntu, może byc jakaś inna dystrybucja spełniająca powyższe wymagania

PS ten komputer ma służyć jako drugi komputer w domu głównie do przeglądania internetu.

Niejeden fan Debiana by się obraził za to :stuck_out_tongue: Debian wydaje się trudny ale to nic innego jak Ubuntu. Najlepiej zainstalować środowisko KDE do Debiana bo ma więcej gadżetów. Po za tym obsługa techniczna na forum Debiana jest milsza niż na Ubuntu. POMYŚL

http://debian.linux.pl

areh , nie zdziwiłbym jakby odpalił tam KDE - nic w tym śmiesznego, sam KWin mało wymaga, ale gorzej z samym środowiskiem.

Co do Debiana, to tu: http://debian.linux.pl/index.php masz wszystko czego Ci potrzeba, czyli

a) Skąd go pobrać,

b) Poradnik instalacji,

c) Poradnik Debiana dla początkujących,

d) Instalacja sterowników do karty graficznej (ATI & NV),

e) Instalacja środowisk graficznych i WM’ów.

A na Twój komputer polecam Fluxboksa.

Też bym się nie zdziwił. Odpalałem KDE na słabszym sprzęcie (PII 333 MHz, 128 MB RAM), ale przyjemnie pracować na tym się nie da.

Złączono Posta : 11.05.2007 (Pią) 23:39

A ja IceWMa :slight_smile:

Na 192 ram XFCE powinno działać bez zgrzytów. Jeżeli nie chcesz się bawić z Debianem, instaluj Xubuntu. Baa, powinno śmigać, bo mi system z Gnome zjada grubo poniżej 192 mb ram i to z otwartymi kilkoma oknami przeglądarki.

Czyli zwykłe Ubuntu też powinno działać?

mb911

tak ale nie będzie to zbyt fajne.

Doinstaluj coś lżejszego

Czyli najlepsze będzie jednak Xubuntu.

no może nie najlepsze ale praca powinna być w miare komfortowa :wink:

Spróbuj Xubuntu, sam zobaczysz…Nie powinno być większych problemów. (*)Ubuntu to taki łatwiejszy Debian, choć pewnie zaraz odezwą się słowa krytyki…