Xubuntu i połączenie się z Internetem przez SE C702

Mam już od dość dawna następujący problem, a teraz postanowiłem się o to zapytać.

W jaki sposób można się połączyć z internetem w systemie Xubuntu 10.10 za pomocą telefonu komórkowego Sony Ericsson C702?

Wiem, że na pewno taka możliwość istnieje, pytanie tylko czy ktoś temu podoła. :wink:

W googlach już szukałem dość dawno i lipa, jeśli ktoś rozwiąże ten problem to naprawdę będę mu bardzo wdzięczny (ale nie zapłacę :smiley: ).

Dodam jeszcze, że wcześniej podany system nie widzi nawet mojego telefonu.

Doinstaluj sobie program Blueman, podłącz telefon przez bluetooth, jeśli masz taką możliwość i przy pomocy Bluemana nawiąż połączenie z internetem.

Pozdrawiam!

Niestety to nie wypali. Nie mogę instalować programów za pomocą paczek *.deb i kodów źródłowych. Dużo razy i różne programy próbowałem tym sposobem zainstalować. A poza tym nie mam możliwości podłączenia telefonu do komputera za pomocą bluetooth. :frowning:

Przeciez piszesz ze przegladasz google-a? I co to znaczy ze niemozesz instalowac prograow?

Przeglądam za pomocą wcześniej wymienionego telefonu: bezpośrednio lub pośrednio na Windows XP. Nie mam innego dostępu do neta.

Nie mogę instalować programów tj.: Przy próbach instalacji paczek *.deb zawsze musi być jakiś błąd :evil: , a gdy próbowałem za pomocą kodów źródłowych to nie miałem zdefiniowanego polecenia “make install”(nie pamiętam jak to się nazywało). O ile pamiętam i dobrze przeczytałem to można je doinstalować, no ale tutaj koło się zamyka.

Nie musisz mieć internetu pod Xubuntu, żeby pobrać pakiety. W Synapticu masz taką bardzo przydatną na tę okoliczność opcję, generowanie skryptu do pobierania pakietów na innym komputerze, nawet na komputerze z Windows, potem pakiety przenosisz na Xubuntu i instalujesz bez żadnych problemów. Niestety nie orientuję się czy jest jakaś aplikacja do obsługi Sony Ericsonów, więc więcej nie pomogę :slight_smile:

Pozdrawiam!