Xubuntu na uszkodzonym laptopie

Witam,

od dłuższego czasu używam na PC Ubuntu (obecnie 8.10) i postanowiłem zainstalować Linuxa również na laptopie. Mam starego Della latitude CPt 600 (Celeron 600, 256 Mb RAM, dysk 11 Gb, grafika ATI Rage Mobility). Postawiłem Xubuntu 8.04 obok XP. ale niestety w laptopie nie działa kursor (strzałka “w dół”) i przy wyborze systemu z gruba mogę korzystać jedynie z pierwszej pozycji (Xubuntu). Czy można to jakoś rozwiązać, poza ingerencją w menu.lst gruba na zakończenie każdej sesji? Dodam, że czyszczenie klawiatury nic nie daje, laptop ma tak od chwili, kiedy go kupiłem. A tak przy okazji, w przeciwieństwie do XP Xubuntu na laptopie działa (łącznie z neostradą), ale bardzo wolno; nie instalowałem żadnych fajerwerków, może to wina tej grafiki? Czy polecacie inną dystrybucję na taki sprzęt? Z góry dziękuję za zainteresowanie i sugestie.

Co do mało wymagających dystrybucji to było wiele mówione. Możesz spróbować DSL, cdlinux.pl, Debian z LXDE lub innym lekkim środowiskiem graficznym, SliTaz, Tiny Core Linux, Zenwalk itp.

A co do GRUB-a to Page Down przenosi na sam dół.

Bardzo dziękuję za błyskawiczną i pełną odpowiedź.