Xubuntu - problem z tearingiem obrazu

Witam forumowiczów.

Też zawsze miałem z tym problem. Dałem sobie spokój. W opcjach 14.04 jest dostępna opcja (nie pamiętam dokłądnie jak się nazywa). Znajduje się w opcjach doczyących kompozycji i odpowiada chyba za Vsync. Może da radę, chociaż u mnie na NV nie dało rady. Podobne historie mam na Mate, LXDE, Gnome2. W Unity, Pantheon, Gnome3, KDE problemu nie ma.

Dzięki za sugestię. Więc idąc tym tropem natrafiłem na propozycje pobawienia się opcjami vsync (domyślnie włączone) w panelu Nvidia ale niestety nawet ich wyłączenie nie przynosi żadnych skutków… :frowning:

Czy ktoś ma może jeszcze jakąś propozycję? Nie chcę wracać do Windowsa, a zależy mi na Xfce.

Dawno już tego nie ruszałem, ale można się chyba jeszcze pobawić się w podmianę… menedżera okien? Ale dla mnie to śmieszna sprawa i dałem sobie spokój. Z mało wymagających, ale ładnych i wygodnych GUI można jeszcze użyć Pantheon w eOS. Nie ma problemu z tearingiem.

http://elementaryos.freesoftware.cba.pl/

Czy ten Pantheon z eOSa można bezpiecznie doinstalować do Xubuntu?

Nie mam pojęcia… gdzieś tam widziałem repozytoria żeby instalować Pantheon, ale jak to się sprawuje w innej dystrybucji to nie wiem.

Rozwiązałem problem tearingu na Xubuntu, nie rezygnując w ogóle z Xfce. Wystarczy podmienić domyślny dla xfce menedżer kompozycji xfwm4 na Compton - menedżer niepodatny na tearing.

Posłużyłem się tym opisem http://tech10010view.wordpress.com/2014/04/02/szybka-porada-koniec-z-tearingiem-na-xfcelxde/  i wszystko działa znakomicie. A nowy menedżer jest bardzo lekki i różnic w wyglądzie środowiska nie ma żadnych.

 

Pozdrawiam i oznaczam jako rozwiązane.

A jak się sprawuje przesuwanie strony www, w dół i w górę dosyć szybkim ruchem? Przemieszczanie okien programów też nie skutkuje “schodkami” na krawędziach okien?

Nie mam teraz dostępu do komputera, więc nie powiem jak z przesuwaniem stron, ale przemieszczanie okien programów w końcu odbywa się w iście ‘windowsowym’ stylu :wink: Żadnych schodków, które wcześniej męczyły oczy.

Sprawdziłem również odtwarzanie wideo z dysku oraz na stronach we flashu (yt) i Silverlightcie. Nie ma problemu nawet z materiałami fullHD.

Polecam, to tylko 5 minut roboty:)