Xubuntu - System nagle przestał widzieć myszke i klawiature

Cześć wam :slight_smile:

Dzisiaj postanowiłem włączyć sobie Xubuntu. Gdy już włączyłem i wpisałem hasło do konta, okazało się, że zapomniałem hasła do swojej sieci Wi-Fi. Głupi więc ja wyłączyłem xubuntu metodą “Uruchom ponownie” i wszedłem na Windowsa. Hasło na Windowsie jest zapamiętane, więc dostałem się do ustawień routera i przypomniałem swoje hasło. Wróciłem szczęśliwy na Xubuntu, no i… moje szczęście się kończy. Xubuntu nagle przestało widzieć myszke i klawiature. Klawiatura w GRUB’ie jest widoczna (mogę się poruszać), ale w xubuntu - już nie. Przystępuje więc do standardowej czynności - Tryb Ratunkowy. Okazało się, że najgorsze przede mną. W Trybie Ratunkowym również nie mogłem użyć klawiatury. A jestem wręcz pewien, że oba urządzenia działają (bo jakoś teraz muszę pisać, co nie? :D). Wziąłem więc starsze jądro Linux’a, ale tam również klawiatura i myszka nie była widoczna. Nie wiem co się mogło stać, ale to na pewno nie z mojej winy - system nawet nie dostał “kopa resetem” tylko zrobiłem to z jego poziomu. Czy takie jest już moje szczęście?

Z góry dzięki za pomoc.

Przed ponownym uruchomieniem, system nie aktualizował się w czasie, gdy miałeś dostęp do internetu wcześniej? Nie wyłączałeś jakichś usług. Sprawdzałeś na LiveCD czy wszystko działa oraz czy hal i dbus jest zainstalowane?

Dziwne rzeczy się dzieją. Odłączyłem dysk zewnętrzny i pendriva, i działało normalnie. Sprawdziłem więc jeszcze raz z podłączonymi - i nadal działało. Nie wiem co było przyczynom powstania tego problemu. Ale działa… jak na razie. Dziękuje za pomoc.