Xxxxxx

ja konczylem gima rok temu … wybralem liceum i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak jest w technikum … w Liceum mozna takze b. dobrze rozwinąc sowej zdolnosci w wybranym kierunku i dlatego nei zgadzam sie z poprzednikiem, ktory uwaza, ze po liceum jest sie “gamoniem”. Podstawą jest NAUKA, a nie szkola. … czy to, ze sie chodzi do b.dobrej szkoly sprawia, ze juz sie wszystko umie ?? Jezeli nie bedziesz sie uczyl to niezaleznei gdzie pojdziesz nci z tego nei bedziesz mial ;] taka moja opinia ^^

KarolUrb ale zauważ, że teraz liczy się tylko papierek.

Opinia słuszna ale… (zawsze jakieś ale)

czy to, ze sie chodzi do b.dobrej szkoly sprawia, ze juz sie wszystko umie

Kiepska szkoła da ci promocje do nastepnej klasy jak nic nie umiesz, B.dobra szkoła nie da dej promocji i tu jest ta gwaracje że (nie wszystko) ale dużo umiesz)

Jezeli nie bedziesz sie uczyl to niezaleznei gdzie pojdziesz nci z tego nei bedziesz mial

Zgadza sie ale można popadać w skarajnośc w takim razie - Po co szkoła?

Ile ludzi tyle poglądów.

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 22:11

i rozmowa kwalifikacyjna… bardzo ważna sprawa

Eh

Zapraszam do mnie do Liceum ( minimalna ilosc punktow do przyjecia to 135 … ) , przekonasz sie o czym mowisz. “Przedluzenie Gimnazjum” ?

Owszem , spora czesc programu nauczania w liceum to rzeczy rozszerzone z gimnazjum , ale przeciez Ja , humanista nie pojde do technikum?

Krotko mowiac: Po czesci masz racje , ale Liceum mimo wszystko wiecej wymaga , trudniej jest przyswoic taka ilosc wiedzy teoretycznej.

Po 2 . Liceum ogolnie stworzone jest dla humanistow , czyli dla tych , ktorzy nie planuja w przyszlosci babrac sie w kablach czy systemach ( przepraszam za tak ogolnikowe ujecie sprawy , ale uwazam , ze to najlpeiej odda w calosci , co chce przekazac ).

Ja swoja przyszlosc ( jak na te chwile ) kieruje ku Prawu , Socjologii czy Dziennikarstwu ( jeszcze sie nie zdecydowalem) , a przeciez z takimi abmbicjami nie pojde do technikum?

Dlatego tez nie powinno sie raczej mowic co jest lepszcze z tych dwoch szkol , bo to gdzie powinienes isc zalezy tylko od Ciebie , Twoich mozliwosci i zainteresowań!

A jesli chodzi o wiedze praktyczna- rownie dobrze mozna zdac Liceum i posiadac spory zasob wiedzy teoretycznej i pojsc studiowac zaocznie , jednoczesnie pracujac…

Znam przypadek pewnego mężczyzny , ktory po 2 latach studiowania Prawa pracował w Banku ( lub podobnej instytucji ) jako doradca , a zarobki spokojnie mu starczyły na samodzielne utrzymanie.

Zobacz: Masz studia ukonczone + duza wiedza teoretyczna + wiedza praktyczna.

Tyle jak na razie , mialem napisac cos tu wczesniej , ale nie moglem sie zebrac :slight_smile:

Pozdrawiam.

Jednym słowem … liceum jest dla nadzianych.

BZDURA!

Myslisz , ze jak ktos pochodzi z ubogiej rodziny , to jego jedyna droga jest kopac rowy?

Co ma kierunek studiów do zamoznosci?

Chodzi ci chyba o te studia zaoczne , tak?

Byc moze nie jest latwo , ale nawet nalewajac benzyne mozesz je sobie oplacic , a jak jeszcze mieszkasz z rodzicami , to masz z gorki.

Jesli nie , dobrze by bylo , aby wsparli Cie co nieco na poczatek.

Co do studiow “dziennych” , nie widze przeszkody…

Idziesz i sie uczysz!

Tyle , ze tam jest trudniej zarowno sie dostac jak i sie “utrzymac”.

Jak mowilem: za dziennie nic nie placisz , jesli jeszcze chcesz studiowac dosyc daleko od domu i pochodzisz z srednio zamoznej rodziny , jest mozliwosc , ze zostanie ci przydzielone mieszkanie w Internacie.

Pozdrawiam.

Nieee…:wink: :wink:

Technik to informatyk, elektryk, elektronik itp

Liceum to humanista itp

W moim poście chodzi głównie o to że nie uważam za rozsądne posuniącie liceum mat+fiz (lub coś podobnego) a potem studia informatyczne.

Jasne że humanista czy psycholog nie wybierze sie do technikum. To jest proste i logiczne. Ale Ci co mają dylemat i wybór licek czy tech … niech dokładnie przeczytają cały temat.

Do tego dąze.

Zadna z tych szkol nie jest “lepsza” , poprostu kazda z nich inaczej przystosowuje do zawodu jaki masz zamiar wykonywac , zakladjac , ze “jakotakie” plany juz masz…

Pozdrawiam.

Dotarcie do sedna sprawy zajeło 2 strony… ale liczy sie efekt. Można by jeszcze polemizować ale zgadzam sie całkowicie z Herman123 i życze powodzenia w życiu zawodowym.

Chodziło mi o to, że po studiach to raczej na studia się idzie a nie wszystkich stać na studia.

:badgrin: ta wypowiedź mnie rozbroiła :slight_smile: z taką średnią do każdego liceum można się dostać

tomekkap jeżeli chcesz iść do technikum to polecam , fakt faktem że egzamin na technika nie należy do najłatwiejszych ale oprócz niego zdajesz także maturę więc masz lepiej niż osoby po liceach (nawet tych renomowanych), uczysz się konkretnego zawodu tu osobiście polecam elektronikę :), a że rok dłużej to najmniejsze zmartwienie - szybko mija

A tu byś się zdziwił, może i w liceach przedmioty są wykładane na poziomie rozszerzonym ale w technikach są przedmioty dodatkowe które nie są wykładane w liceach (nie mówię tutaj o liceach profilowanych) a na studiach wiedza nieraz z nich jest wymagana tu za przykład podam przedmiot mikroprocesory (programowanie i zastosowanie - praktyka + teoria ps. świetny przedmiot)

więc argument iż w liceach jest nauczana większa partia materiałów to bzdura bo w porównaniu z przedmiotami zawodowymi w technikach według mnie to się równoważy

To moze teraz ja Cie zaskocze…

W liceach , w klasach o konkretnym profilu jest mnostwo zajec dodatkowych , ktore sa obowiazkowe.

Np. Warsztaty dziennikarskie czy Koło literackie.

Niby to taki dodatek , ale niektore klasy maja wystawiane z tego oceny , poniewaz łaczy sie to z ich profilem

Zapewniam Cie , ze te “kołka i warsztaty” sa trudniejsze , niz sie moze wydawac.

Zatem , dochodzimy do tego , co napisalem strone wczesniej…

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 0:35

PS Moze kolega tomekkap powie nam jaka szkołe wybrał? :slight_smile:

wcale nie twierdzę że idąc do liceum - pstryk i zdane bez problemów, każda szkoła to kawał ciężkiej roboty i nie należy dzielić szkół "na takie a owakie, bo tak naprawdę to można porównywać tylko takie same profile w różnych szkołach a nie zupełnie różne od siebie, nie da się więc wprost porównać licea z technikum bo każda szkoła ma swoje za i przeciw

najlepiej niech wybierze to co lubi wtedy będzie to dla niego łatwiejsze a po liceum jak i po technikum może iść na dowolne studia

Cała wasza kłótnia polega na tym że nie rozróżniacie Liceum profilowanego od ogólniaka.

Za łapówki może i tak.

Idź z takim świadectwem np. do “Batorego” w Wa-wie, to na wstępie sekretarka cię zabije śmiechem.

:mrgreen:

Chyba troche to wyolbrzymiasz. Klotni nie ma , aczkolwiek na to sie zanosilo :slight_smile:

Teraz juz doszlismy do mniejwiecej podonej konkluzji.

hmm , cos tam wiem , ale moze mnie zaskoczysz? :slight_smile:

Pozdrawiam.

Liceum profilowane to coś pomiędzy zawodówką a technikum (odpowiednik dawnego liceum zawodowego).

A zaskakiwać Cię nie mam zamiaru.

Ja jestem humanistą, a chodzę do technikum informatycznego i raczej nie wiąże przyszłości z informatyką,chociaż nie wiadomo jak się ułoży w życiu dlatego zawód zawsze się przyda.

Fajnie.

Ale czy wnosi to cos do dyskusji?

Skoro jestes humanista , a chodzisz na informatyke , to chyba czegos tu nie kapuje…

Zwróć uwage na wyraz podkreslony.

Wytykajac przypadki jednostkowe niewiele zyskamy …

xxxxxxx

L337 Crew

Ja chodzę to najlepszego LO w promieniu 50km i u mnie w klasie są ludzie, którzy na dyktandzie niedawno napisali : “dentka”, “drzem”, zcukrzyć" “zflaczały”, “by najmniej”. Ja jako że dużo na forum piszę i mam słownik wbudowany w przeglądarce to 4 dostałem.

Ja idąc to LO miałem 80 pkt z egzaminu i 4,4 średnia.

Sam teraz nieco się obijam w LO, ale powiem tak:

Ja jeszcze jestem w 3 klasie a już w wakacje zarabiałem powyżej średniej krajowej nie mając 18 lat - pracując dość lekko i nie po znajomościach, bo dobry szef doceni Cię po pracowitości.

Czasem trzeba być zaradnym i szukać zajęć. Ja teraz np. po szkole mam łatwą krótką prace i zbieram podpisy, dostając kilkanaście zł/h.

Ogólnie czasem do technikum idzie wiele mądrych ludzi i zaradnych. A do LO dużo leni i gap.

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 22:37

Herman123

Nie przesadzajmy… W LO masz mniej godzin i o rok krócej jesteś niż w Technikum. Po 2-gie większość Techników w małych miastach, to mają kiepski poziom, i później trudno się dostać na studia…

Liceum Profilowane są dość dobre, choć jak się okazuje jest małe zainteresowanie i taki “niewypał”.