Yamaha MusicCast - R - N303D / MusicCast 20, a Spotify Connect i jakość dźwięku

Zacznę od tego, ze powinien być dxiał Audio o sprzecie audio, a nie tylko do komputerów.

Ciekawi mnie Spotify i funkcja Spotify Connect. Chodzi o jakość dźwięku. Czy mając spotify Premium i korzystając z Spotify Connect Amplituner wspomniany w tytule wątku i głośnik Wi-Fi będą dawać najlepsza jakość AAC do 320 kbps? Rozumiem, ze to jest AAC ze zmiennym bitreatem, a nie stałe 320 kbps w najlepszej jakości Spotify? Ciężko na Spotify support cokolwiek na ten temat znaleźć i w ogóle w Googlach.

Kolejna sprawa w Googlach można znaleźć jakieś informacje o Spotify HiFi czyli FLAC 44.1khz/16 bit. Czy to wymysły w internecie czy Spotify coś takiego planuje i można coś prawdziwego znaleźć na ten temat?

Obecnie korzystam z Tidal HiFi z BlackFriday za 1,99 na 3 miesiące, ale aby leciało przez amplituner lub głośnik Yamahy trzeba przypisac konto Tidal do aplikacji MusicCast Controller Yamahy i aplikacja ta działa jak działa. Potrafi się zawieszać, a co gorsza potrafi dublować albumy z TIDAL i mimo, ze w aplikacji TIDAL jest jeden Album aplikacja robi dwa i jeden jest w HiFi/Master, a drugi AAC. Nie wiem po co i jak to Yamaha wyczynia, ale bez sensu i wkurza. Dlatego myśle o Spotify bo i tak HiFi zrezygnuję potem.

Mam 803d, ale spotify i tidal działają samo. Tidal faktycznie tylko przez aplikacje yamahy, co jest bardzo słabe, ale raczej z działaniem nie ma problemu. Obsluga spotify jest wygodniejsza, ale bardzo często zdarza się, że aplilacja traci synchronizacje z amplitunerem i zwyczajnie nie działa, trzeba ją zabijać ręcznie i jeszcze raz podłączac. Najlepiej przejdź się do salonu i zobacz jak to działa.

Ja mam już ten amplituner i głosnik Yamahy i Spotify Connect nie przerywa na Huawei B525. Jak miałem D-Linka DWR-960 z LTE cat.6 to tam WiFi okropnie świrowało i wszystko przerywało.

Ja się chciałem zapytać tutaj czy Spotify Connect na koncie Premium działa z Najwyższa jakością czy auto czy jak na amplitenerze Yamaha i głośniku.

Nie czytasz co pisze, muszę stwierdzić.

Włączyłem Spotify Connect i Yamaha musicCast pokazuje “PCM, 44.1”. Nie idzie żaden AAC, 44.1 jak pokazywało przy TIDAL, do którego logowałem sie przez aplikacje Yamahy, przy utworach, które nie były HiFi.

Tylko dalej nie wiem PCM to jaka jakość ile kbps itd?

PCM 44,1 kHz / 16 bit - standardowa wartość próbkowania dla standardu CD-Audio.

Czemu Spotify tego nie podaje, tylko pisze na swojej stronie AAC do 320 kbps? To znaczy, że AAC idzie jak odtwarzam przez aplikację ich, a jak odtwarza amplituner, sam pobierając z serwera Spotify właśnie przez Spotify Connect idzie analogowa jakość CD? W Tidal jest HiFi (FLAC 44.1khz/16bit) podawana jako jakość CD. To FLAC jest skompresowane, a PCM nie? Może to głupie, ale sie pogubiłem w tym na maksa i jakby miał ktoś ochotę to wyjaśnić konkretnie to będę wdzięczny? :slight_smile:

Przez Bluetooth idzie AAC 44,1.
To w końcu Spotify ma jakość CD czy to tylko amplituner tak twierdzi to PCM? Ciężko po polsku coś na ten temat wyGooglować.

Zrzut przez Bluetooth

Ja mam R-N402D i przy bluetooth jest AAC 44,1 KHz, a przy Spotify Connect - PCM 44,1 KHz. Na moje ucho BT ma lepszą jakość, ale to może przez to, że ja mam moduł Magiska “Viper4Android” i “James DSP”.

Trochę sam oszukujesz siebie. Bluetooth do wersji 5 maks dźwięk to 128 kbps. Chodź byś nie wiem co podłączał to i tak tak będzie bo to standard PCM to 44,1khz 16 bit jakości CD CZYLI 1400 kbps i tu różnicę słychać.

Ja tylko chciałbym wiedzieć czy ten PCM idzie z serwera Spotify bezpośrednio czy robią scieme i konwertują w locie AAC do PCM? Bo na ich stronie Pomocy nie ma żadnej informacji.

Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie ale trochę sprostam. Też mam Tidal za 2 złote na 4 miesiące. Wersja Hi czyli flac działa tylko z aplikacji zainstalowanej na PC. Z poziomu przeglądarki słuchasz tylko po kompresji mało stratnej. Miałem na teście Pioneer N-30ae jak i N-50ae. Jest między nimi przepaść. Jednak to inna półka cenowa w porównaniu do Twojej Yamahy. Zastanawiam się czy w ogóle jesteś w stanie rozróżnić tą jakość. Możesz posłuchać Tidal kilku utworów i porównać je do tych ze Spoti. Jeśli będzie różnica to możesz kombinować dalej ale jeśli nie, to pozostaje tylko teoria. Jest jeszcze rozwiązanie inne, przejść się do salonu i posłuchać co nic nie kosztuje. Zapewne też odpowiedzą na kilka pytań. Takie moje zdanie.

1lajk

Tidal słuchałem wczesniej bo z yamahą po zarejestrowaniu na audioklan.pl do stałem 3 miesiące od nich Tidal HiFi za darmo i słuchałem. Wzgledem Spotify Connect i Tidal przez aplikację yamahy na smartfonie z obsługa FLAC 55.1khz/16 bit bezpośrednio przez amplituner i teraz Spotify connect PCM 44.1khz/16 bit róznica jest taka, że z Tidal dźwiek we FLAC-u jest taki twardy, jakby stłumiony. W Spotify Connect PCM jest mega szycsty i taki płaski. Może mam coś z uszami :stuck_out_tongue: Nie wiem, w każdym razie różnice słysze dla mnie na korzyść PCM, więcej efektów, czystośc i płaskośc talerzy i perkusji czy samych basów.

Kolumny mam takie:

https://www.pure-acoustics.com/design/v4/speaker.php?id=1402

Byłem ciekaw po prostu jak to jest skoro Spotify podaje, że ma w najlepszej jakości do 320 kbps AAC, a tu nagle okazuje się, ze przez Spotify Connect jest PCM odpowiednik CD-Audio analogowy.

Słuchajcie nie jestem dobry z angielskiego, czy mógłby ktoś tutaj poświecić odrobinę czasu i poszukać w Google coś na temat tego PCM 44,1 w Spotify Connect. Nie wierze, że nic nie ma tylko nie umiem znaleźć, a też nie wierze, że nikt tu by nie chciał wiedzieć jak to jest z tym :slight_smile: