Yamaha R-N402D i problem z podpięciem do Wi-Fi


Witam!
Mam problem z moim amplituneren Yamaha MusicCast RF-N402D. Nie mogę go za nic podłączyć do mojej sieci domowej Tenda Nova. Pojawia się taki error, jak na zrzucie ekranu. Co znaczy kod błędu:

20305

?

Liczę na szybkie odpowiedzi, bo często korzystałem z radia internetowego, Spotify Connect i ostatnio też testowałem AirPlay. No i Pass - koniec.

Ta Yamaha ma też RJ45, ale to wykluczone, by podpinać ją do routera przewodem - zwłaszcza, że musiałbym zastosować jakiś mostek, bo ta „kostka” Nova od Tendy ma tylko jeden port LAN i WAN.

Z góry dzięki :slight_smile:

1 polubienie

Udało mi się podłączyć tą Yamahę. Problemem była adresacja IP. Yamaha miała wył. serwer DHCP i na sztywno przypisany jakiś adres IP:

192.168.5.xx

Moja sieć w domu ma adresację:

192.168.0.xx

Rozwiązałem to tak:

  1. Zmieniłem IP bramy domyślnej z:

192.168.0.1

na:

192.168.5.1

Potem sprawdziłem, czy Yamaha się podłączy i się podłączyła :smiley:

No OK:

Potem włączyłem DHCP w ustawieniach Yamahy:

Po włączeniu DHCP w ustawieniach Yamahy z powrotem zmieniłem adres bramy (routera) na:

192.168.0.1

Potem jeszcze raz konfiguracja aplikacji MusicCast i podłącza się? Pewnie! Czyli konflikt adresów, bo tu 192.168.5.xx, a tu 192.168.0.xx i to jeszcze DHCP wył.

Ja bym wyłączył znowu DHCP Yamahy i na przyszłość można ręcznie wklepać to w ustawienia karty sieciowej zamiast psuć router nową adresacją na „15 minut”.

Ona się w ogóle nie podłączała do tej sieci. Jest dobrze.

To tak na przyszłość: wpinasz się kabelkiem w gniazdko ethenet, na komputerze/laptopie ustawiasz adres np. 192.168.5.123, podłączasz się do urządzenia (czyli do amplitunera) i modyfikujesz ustawienia.

Ja mam kompa podpiętego kablem i jakimś cudem właśnie on uzyskał 192.168.5.xxx, a ampli się nie podłączał do sieci. Ja bym tego nie roztrząsał, bo sobie poradziłem sam i opisałem jak.

Ważne, że działa :slight_smile:

Dokładnie :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.