Yamaha R-N402D i przerywający Bluetooth

Witam!
Posiadam amplituner Yamaha R-N402D i ostatnio strasznie mi przerywa Bluetooth podczas odtwarzania. Może ten moduł BT, ktory jest fabrycznie zamontowany nie jest zbyt dobrej jakości? Jeśli tak, to czy istnieją zewnętrzne urządzenia tego typu podpinane pod ampli przy użyciu RCA lub Coaxial? Wiem, że istnieją takie adaptery, ale ładowane - z własnym akumulatorem, a tego bym nie chciał raczej… Podpiąłbym i zapomniał o tym.

A może można coś poradzić innego? W tym pokoju, gdzie jest amplituner mam też jeden router WI-FI Mesh. Czy WI-FI 2,4 GHz i 5 GHz może zakłucić Bluetooth?

Z gory dzięki :slight_smile:

Dam jeszcze nagranie *.mp3:

Znajomy nabył https://allegro.pl/oferta/nadajnik-odbiornik-bluetooth-do-tv-wiezy-sluchawek-9573775977 i zadowolony. Potrzebny tylko kabelek rca to aux albo jeszcze lepiej SPDIF

Mam coś takiego przy amplitunerze i też czasami przerywa.
Nie wiem w czym problem ale nawet słuchawki w losowych miejscach potrafią poprzerywać.
Interkom w kasku mi przerywa zawsze w tym samym na mojej ulicy…

Zmiana modułu nic nie zmieni, jak masz amplituner w jakiejś szafce to może wyjmij go i wtedy sprawdź czy nadal rwie, BT jest dość słaby i wybiórczy, dwie ściany w mieszkaniu mu nie przeszkadzają, ze słuchawkami podpiętymi pod kompa na tron mogę iść a stolik w salonie stojący sygnałowi na drodze przerwie sygnał…

no nie wiem… Mam jeszcze JBL Xtreme 3 i co? Ani razu nie przerywał. Podobnie moj poprzedni JBL Charge 4 i słuchawki JBL Live 500BT.

jak masz amplituner w jakiejś szafce

nie, amplituner stoi na szafce. Od gory nic go nie zasłania, bo nie może przecież - tam są otwory wentylacyjne - grzałby się.

@Bradlee S/PDIF zajęty. Do optyka mam podpięty komputer.

A z czym zrywa? Z każdym źródłem czy wybiórczo?

Trudno powiedzieć… To nagranie, to mój S20 FE 5G. Na pprzykład Huawei Mate 10 Lite też rwie, ale rzadziej i w inny sposób. Komputer (mam BT na USB) zobaczy się. Sprawdzę jeszcze LG V30 i Xperię M5 i napiszę.

@wasabi1084 WI-FI też mopże mieć na to wpływ? WI-FI nadaje na 2,4 GHz, a BT - też na 2,4 GHz, więc interferencje gotowe, choć mam mysz bezprzewodową na… 2,4 GHz :smiley: i nie przerywa mi ta myszka.

Czy te JBL mają metalową obudowę?

Mój Denon stoi w szafce, nie grzeje się jakoś specjalnie…

Tak. Kratka (maskownica głośnika) metalowa.

Tak, niektóre urządzenia mogą zakłócać BT albo odwrotnie. Łatwo sprawdzić wyłączając na chwilę.
Niektóre urządzenia mają specjalną funkcję pozwalającą ograniczyć takie problemy, nazywa się to Bluetooth Coexistence with Wi-Fi i jest dostępne w niektórych urządzeniach.

Czy sprzęt ma najnowsze oprogramowanie? Z tego co widzę ostatni wydany firmware do tej Yamahy to wersja 1.18 ?

Jak sprawdzić wersję?

Ja mam wersję 1,18 (1925). Sprawdzilem w aplikacji MusicCast Controller.

Zacznij szukania przyczyny drogą eliminacji. Najpierw wyłącz wszystkie urządzenia WIFI, połącz po BT, połóż telefon obok Amplitunera i sprawdź czy będzie ok. czy nie. Jeśli tak, to włączaj po kolei wszystko, aby namierzyć, gdzie tkwi problem. Jeśli nie, to pozostaje spróbować zresetować Amplituner do ustawień fabrycznych, jesli nic to nie zmieni, wgrać ponownie firmware, jeśli dalej będzie problem, być może winny jest moduł BT i wymaga naprawy/wymiany.

Mógłbym snuć różne opowieści ale prościej będzie jak sobie wpiszesz w wyszukiwarkę „bluetooth interference from external devices” a po chwili będziesz miał sporo tekstów na ten temat.

Już zamówiłem to:
LOGITECH 980-000912 Adapter - ceny i opinie w Media Expert

W zestawie jest kabel odpowiedni?

Kupiłeś i nie czytałeś nawet opisu?

No czytałem i wyczytałem, iż jest kabel RCA do jack chyba

Dokładnie - jest w zestawie.
Dobry odbiornik ale u mnie czasem łapie zakłócenia, jest też dużo cichszy od reszty źródeł.

Czyli kit? Do amplitunera musi być przewód RCA do RCA?? Tak, jakbym np. CD podpiął…

Jakie? Rwie, trzeszczy, szumi?? Rwania to ja nie chciałbym…

Dlaczego ja się upieram na to BT? Ano dlatego, iż mogę użyć dowolnej aplikacji: czy to Huawei Music, Muzo FM, Open FM, Tuba FM, Soundcloud itd. Jest tego od groma. Wiem, ta Yamaha ma radio internetowe, ale czasem niektóre stacje się nie wczytują, rozłączają się, buforuje, a na smartfonie po pobraniu najnowszej wersji aplikacji wszystko gra. Zatem to kwestia bazy stacji od Yamahy - nieaktualna i tyle.

Gdybym miał dostęp do iOS, to bym spróbował pokorzystać z AirPlay. Miałem iPhone’a 6S po bracie - tak do zabawy i nagrania filmików na YT - ale ten iPhone coś chyba padł (samoczynne hard restarty podczas pracy). Bateria była wymieniana. Niech się ten Apple puknie w głowę i zastanowi nad udostępnieniem AirPlay i iCloud dla Androida - iCloud dla Windowsa jest, to czemu tu nie?

Czasami rwie ale w zależności od humoru.
Raz mi z klopa nie rwie a raz z metra przytnie.
Co do kabelka to ma wyjście jack i RCA więc podłączysz jak zechcesz.
Przetestuj, jak coś masz dwa tygodnie na zwrot.

Fakt :slight_smile: Dzięki za info.