Yamaha RX-797 i Pure Acoustics Nova 6F - proszę o szybką opinię

Witam!
Jak w temacie. Co Wy myślicie o tym amplitunerze do kolumn Pure Acoustics Nova 6F? Moj tata chce kupić za 500 zł. Będzie to odpowiedni amplituner do tych kolumn? Z góry dzięki :slight_smile:

Bardziej bym się interesował tym, czy ampli jest w stu procentach sprawny, nie był naprawiany, nie wydaje jakiś dziwnych dźwięków czy nawet ma pilot. Te kolumny nie są wysokich lotów zwłaszcza, że mają uszkodzone twitery?

Będą wymieniane.

Sprzęt nabyty :slight_smile: Do tego mamy jeszcze odtwarzacz CD CDX-497. Mam jeszcze trzy pytania:

  1. Co to jest Pure Direct i co to daje? Po włączeniu tego dźwięk staje się taki płaski i mniej dynamiczny.
  2. Czy ten CDX-497 będzie działał z moją Yamahą R-N402D?
  3. Nie dostaliśmy do tego pilota. Mój tata znalazł jakiś zamiennik - nie podam linka, bo nie mam. Jak to działa (programowanie, parowanie itd)? Ten pilot od razu zadziała?
  1. Pure Direct tłumacząc chyba najprościej powoduje, ze pomija wszelkie regulacje tonów niskich, wysokich, ewentualnie wbudowanych Equalizerów i odtwarza utwór tak jak nagrany czy to z płyty Cd, czy np z streamingu muzyki w jakości bezstratnej.

  2. Bez podania jaki to pilot trzeba wróżyć z fusów od kawy :slight_smile:

PILOT ZAMIENNY DO AMPLITUNERA YAMAHA RX-797 NOWY - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.plp to:

Prawdopodobnie nic nie trzeba robić. Wkładasz baterie i już. Prawie na pewno nie będą działać wszystkie funkcje. Te podstawowe powinny działać. I już sam widzisz, że taka pierdoła robi problemy i generuje koszty.

O jakich mówisz?

Tak jeszcze zapytam:

Do jakiego urządzenia Yamahy jest ten pilot? Sprzedawca sprzedał nam go razem z tym RX-797. Jednak ten amplituner w ogóle nie reaguje na polecenia tym pilotem. Na dole jest napisane „Video DVD Recorder”. Wychodziłoby na to, iż ten pilot nie jest przeznaczony do amplitunera RX-797, ale chcę się przekonać.

Zapytaj sprzedawcy. Wygląda na to, że to zamiennik. Wspomniany napis odnosi się do odtwarzacza DVD. Niektóre firmy robią piloty do kilku urządzeń serii. Fajnie to widać tutaj:

Ten pilot obsługuje CXA CXN CXC. Trzy klocki na jednym pilocie. Oczywiście tej samej serii.

Który, ten ze zdjęcia czy linku ?