Yanosik - mini okno

Witam.
Chciałbym dowiedzieć się jak zrobić ,żeby nawigacja Yanosik nie była na całym ekranie tylko ,by była w formie małego okna na pulpicie telefonu ( nie chodzi o pływającą ikonę )

Możesz z opcji “programisty” aktywować tryb pracy aplikacji w trybie “dowolnym”:

“Włącz dowolny rozmiar okien”

PS. aby to zadziałało, aplikacja musi umieć pracować w innym trybie niż “pełny ekran” (np. podział pół na pół).

Nie mam pewności czy to wymaga Android 9+ (niby z opisu API tak).

Samsung niby ma coś takiego:

Pod oporne aplikacje lub stary android może coś takiego ruszy:

Nie widzę czegoś takiego jak opcje programisty. Chodź mi o to, że czasem w trakcie jazdy jak dotknalem ekranu gdy Yanosik działał to nawigacja zmniejszała się do takiego małego kwadratowego okna. To był czysty przypadek. Nic nie robiłem ustawieniach.

Musisz je włączyć - jakiego masz Androida?

Może Yanosik dodał obsługę PiP (OwO) - to jedynie pasuje do “przejechałem palcem i się zmniejszył”.


Jak producent ingerował w tryb programisty to opcja może się nazywać inaczej lub jej nie być - wtedy chyba tylko ADB może coś na to pomóc o ile system nie jest za stary lub stock nie jest wykastrowany z opcji kompletnie.

adb shell settings put global enable_freeform_support 1

W Xperii jest coś takiego jak podział ekranu (trzeba przytrzymać i przesunąć do góry przycisk przełączania aplikacji) i Yanosik ewidentnie grzecznie się dostosowuje:

Na Android 9/10 zmniejszy się do 10-25% ekranu i będzie czekać aż otworzysz “mapy Google”.

Android 7/8 miał lepszy tryb podziału na pół, nie robił minimalizacji tak mocnej że trzeba pracować z dwiema aplikacjami zamiast połową pulpitu.

Android 10

To było właśnie co takiego jak przypadkowe przejechanie palcem po ekranie ale jak chce świadomie tak zrobić to nie umiem.

Jak zrobił się podział pół na pół to bardziej świadomy będzie jak ten z gifa:

android-pie-multi-window-pop-up-view-2

czyli że aktywujesz tryb ostatnio otwartych aplikacji i przytrzymujesz na logo aplikacji i potem “podziel ekran” (na autostradzie pewnie ryzyko kraksy).

Jak to zły efekt lub nie chcesz mieć tak 2 podzielonych aplikacji to szukamy dalej trybu PiP (OwO) lub trybu pływających okien dla aplikacji.

Dziękuję za pomoc. Już wiem jak to zrobić. Trzeba odpowiednio przesunąć palcem przycisk na dole ekranu telefonu ,ale nie jest to takie łatwe.