Yoga 2 z Windows, a niedziałające gry

Witam,

 

Moja luba zakupiła sobie ostatnio tablet Lenovo Yoga 2, wersja 10 cali z Windowsem 8.1. I wszystko pięknie, cudnie, dopóki nie poprosiła mnie o zainstalowanie jakiejś “normalnej” gry. Mój pierwszy wybór padł na Assassin’s Creed: Brotherhood. Po blisko 2,5 godzinnej zabawie z kopiowaniem plików z płyty na laptopa, z laptopa na pendrive i potem na Yogę, udało mi się w końcu zainstalować grę. Która postanowiła się nie włączyć. W czasie instalacji wyskoczył jakiś błąd z Visual C++, które z powodu błędu nie chciało sie zainstalować. Ściągnąłem więc potrzebne pliki z internetu, razem z DirectX i nadal nic. Po uruchomieniu gry widać przez chwilę biały ekran, po czym okienko się zmniejsza i znika. Wyskakuje informacja o pojawieniu się błędu. Bez żadnych szczegółów. Próbowałem zmieniać tryb zgodności na Windows 7 i Windows XP, ale to nic nie zmieniło. Na czym polega problem? Muszę zainstalować jakieś sterowniki/oprogramowanie, sprzęt jest za słaby, czy chodzi o architekturę mobilnego procesora?

Gra oryginalna czy piracka ?

Sprawdź wymagania gry i porównaj je z tym co masz w tej Yodze.