Your pc need to restart. Please hold down the power Error code: 0x0000000A

Cześć, mam problem z instalacją Windows 8.1 update 1 x32bit na starszym komputerze, gdy odpalam płytkę po chwili pojawia się logo windows 8 i po chwili błąd: Your pc need to restart. Please hold down the power Error code: 0x0000000A. Czy mogę coś na to poradzić, czy komputer jest po prostu za stary na windows 8?1gb ramu geforce fx5200 intel pentium 4 3.0Ghz.

Win 8.1 wymaga wsparcia dla wirtualizacji - wygląda na to, że masz tę funkcją wyłączona w BIOS-ie. Zresetuj BIOS i spróbuj jeszcze raz :slight_smile:

 

Jaka płyta główna i zasilacz?

@tomekkk1

Płyta główna to fujitsu siemens d1567, a zasilacz to: http://i59.tinypic.com/20z41nm.jpg - jest to zdjecie nalepki na zasilaczu. Kompletnie nie wiem co to za zasilacz.

Resetować biosu nie chcę, bo dużo w nim ustawiałem, jednak jeśli będzie to konieczne to zrobię to.

Faktycznie, sprzęt wiekowy i może być problem ze znalezieniem tego w BIOS-ie. Jedyne co teraz przychodzi do głowy to nawet aktualizacja BIOS-u - przykładowa strona (pierwsza z brzegu): http://www.updrivers.com/bios/Motherboard/Fujitsu-Siemens/D1567-BIOS/9419.html - skoro uparłeś się by tchnąć weń nowe życie - brnij dalej :slight_smile:

 

Błąd, który Ci się pojawił może być jedynie początkiem problematycznej drogi do zakończenia instalacji aż tak nowego systemu - wiele lat różnicy między software, a hardware :frowning:

 

 

 

Zasilacz - choć bardzo wiekowy to renomowanej firmy. Choć przyznam na marginesie 200W w dzisiejszych czasach to bardzo niewiele :slight_smile:

@tomekkkk1 Okej, dzięki za info. A słyszałem ,że windows 8 nie pójdzie na tym sprzęcie bo za słaba grafika. Czy mógłbym jakoś upgraedować ten sprzęt? Wymienić np grafikę, dołożyć ramu. Czy to już raczej nie opłacalne? Czy lepiej zutylizować sprzęt i darować sobie?

Nie ma za co, kolego :slight_smile:

Myślę, że żadnego oszałamiającego przyrostu i tak nie uzyskasz, a jedynie utopisz parę złociszy. Lepiej to spróbować sprzedać - a nóż trafi się jakiś kolekcjoner lub biorca organów.

 

Rozwijanie skrzydeł w takim sprzęcie to już raczej sztuka dla sztuki kolego… Przepaść technologiczna jest wręcz ogromna… Uniwersalność tej płyty - minimalna.