Yoursite123, Windows 7, problem po usunięciu

Witam

Mam problem z komputerem rodziców. Dzisiaj przy uruchomieniu przeglądarki pojawił się u nich wirus yoursite123. Zostało przeprowadzone skanowanie Malwarbytes Anti-Malware i wirus usunięty, jednak skanowanie było przeprowadzone na niezaktualizowanej bazie danych wirusów i nie wiem jak stara była ( wszystkie informacje z rozmowy telefonicznej, bo niestety nie ma mnie w domu rodzinnym ). Wirus niby usunięty, ale przeglądarki nie chciały działać, po uruchomieniu Chrome, Explorer i Opera po 2-3 sekundach wyskakiwała informacja, że program przestał działać, po uruchomieniu Firefoxa przeglądarka niby działała, ale żadnej strony nie chciała otworzyć (po wpisaniu adresu strony i wciśnięciu enter adres najzwyczajniej został skasowany i nie było żadnego efektu). Później z przeglądarek problem przerzucił się na inne programy. Sterując zdalnie po przez TeamViewier 11 próbowałem uruchomić adwCleaner, ale bez efektu bo po chwili znowu komunikat, że program przestał działać, CCleanera nie otworzył nawet instalatora, po restarcie nie mam już dostępu nawet przez TeamViewier 11, bo komputer mimo podłączonego i działającego na 100% internetu ( sprawdzony na innym komputerze ) nie dopuszcza go. Najdziwniejsze jest to, że kiedy próbowałem zmienić opcje uruchamiania w oknie konfiguracji systemu (msconfig) to komputer nie chciał ich zapisać, po kliknięciu Zastosuj wszystko wracała do takich ustawień jakie były przed moimi zmianami. Całkowite odcięcie. Nic nie da się zrobić, a mi już też pomysłów brak dlatego proszę o zerknięcie na logi z FRST (to na szczęście udało się uruchomić) i pomoc w rozwiązaniu tego dziwnego problemu.

 

 

FRST.txt

http://wklej.to/Vh7E6

 

Addition.txt

http://wklej.to/9lQXJ

 

Domyślam się, że “syf” tam będzie niesamowity. Moi rodzice znają tylko podstawową obsługę komputera więc proszę o wyrozumiałość :wink:

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi :slight_smile:

l.txt

Zrobiłem wszystko według wskazówek i komputer zaczął współpracować. Odinstalowałem masę zbędnych programów i niby wszystko jest ok tylko nie rozumiem dlaczego nadal nie chce mi zapisać zmian w ustawieniach konfiguracji systemu? No i mam takie pytanie, w zakładce Ogólne powinna być zaznaczona opcja “uruchamianie normalne” czy “uruchamianie selektywne” tak jak jest to teraz?

 

EDIT

A jednak ustawienia zapisało :stuck_out_tongue: przepraszam zasugerowałem się tym, że po zamknięciu okna nie wyskoczył komunikat o restarcie komputera :slight_smile:

To pozostaje mi jeszcze tylko to pytanie o uruchamianie no i czy coś jeszcze mogę zrobić :slight_smile:

Aha dodam, że użyłem jeszcze adwCleaner, CCleaner no i jeszcze jeden skan z Malwarbytes Anti-Malware po zaktualizowaniu bazy danych wirusów :slight_smile:

Pokaż nowe logi z FRST.