YouToube i lamanie regulaminu forum


(Galy1) #1

Mój problem wygląda następująco napisałem post oto on (Oto jaki komunikat otrzymałem na YouTube (Niestety, ten materiał muzyczny wytwórni UMG jest niedostępny w Niemczech, ponieważ organizacja GEMA nie przyznała YouTube odpowiednich praw do publikowania muzyki.Przepraszamy za usterki.) jak obejść ten problem proxy jak i Tor nie dały rady.) który wylądował w koszu bo niby złamał regulamin punkt 1.2 Czy może mi ktoś wytłumaczyć od kiedy próba oglądnięcia teledysku na oficjalnym kanale artystki jest łamaniem punktu 1.2.Ta moderacja przypomina chińska lub ACTA - oni uznali to za nie odpowiednie,to my tak samo uznamy.Jak już tak moderacja wychodzi przed szereg to czekam aż posty typu "Jakim programem ściągnąć filmy z YouTube" lub "Jak ściągnąć filmy nadawane strumieniowo" też będą kasowane bo punkt 1.2 jest dowolnie interpretowany,jak się podoba moderacji.

Ps.A o tym że punkt 1.2 sam został złamany przez Adminów i Moderatorów to już nie wspomnę :wink: bo na forum w zatwierdzonym wątku były linki do stron z pirackimi grami (stron na forum z linkami było około 30-40) temat z tymi grami był dwa lata,więc mieli dużo czasu na sprawdzenie mi wystarczyło 15 minut,żeby nie ponieść konsekwencji prawnych wątek został skasowany.


(Cedar) #2

Twój wątek, który wylądował w koszu (już sam temat podpada pod łamanie regulaminu):

obejscie-zabazpieczen-regionalnych-t476382.html

Co tu jest dla Ciebie niejasnego?

Cytat z regulaminu forum DP:

1.2. Zakazuje się rozpowszechniania piractwa w każdej formie, dotyczy to:

e) udzielania informacji, wskazówek lub sugestii, pozwalających na oszukiwanie firm i instytucji,

f) zakazuje się zadawania pytań o sposób pozyskania rzeczy, o których powyżej,

g) zakazuje się przywłaszczania/łamania praw autorskich.


(Galy1) #3

Jak już napisałem punkt 1.2 jest dowolnie interpretowany,a z tobą cedar nie rozmawiam gdyż ciebie poznałem.


(Cedar) #4

To Ty chcesz interpretować go tak jak Tobie wygodnie, uważam, że ten punkt jest bardzo klarowny i dobrze pasuje do Twojego “problemu”

PS. Poznałeś mnie? Jakoś nie pamiętam abyśmy się poznali. Rozmawiać nie musisz :wink:


(Galy1) #5

Programy do ściągania filmów z YouTube czy program do nadawania strumieniowego lub program do nagrywania z strumienia mogą też być podciągnięte do punktu 1.2.Nawet głupie napisanie jak zagrać w grę darmową,przeznaczoną tylko dla amerykanów podlega pod punkt 1.2


(Kpc21) #6

Jak dla mnie, nie jest to łamanie praw autorskich.

http://www.dobreprogramy.pl/tfl/Ustawa- … 30010.html

Jeśli utwór został już rozpowszechniony przez twórcę (a więc np. wyemitowany w telewizji czy w radiu, sprzedany na płytach), to w zakresie “dozwolonego użytku osobistego” wolno z niego korzystać. Bez znaczenia, czy nagramy go z radia/telewizji, czy zakupimy na płycie, skopiujemy i sprzedamy oryginalny nośnik, czy pobierzemy go z Internetu.


(Galy1) #7

Wszystko byłoby ok Kcp21 ale regulamin forum jest ponad prawem polskim,przynajmniej tak jest na tym forum.Ja chciałem tylko zobaczyć teledysk na Tubie nawet go nie ściągać i zapytałem jak to zrobić a dowiedziałem się że łamie regulamin.


(Kpc21) #8

To się zgadza. Poza tym pod “oszukiwanie firm/instytucji” można to podciągnąć, bo najwyraźniej twórca tego teledysku nie zgadza się na jego oglądanie na obszarze Niemiec.


(Galy1) #9

Tylko najlepszy numer UWAGA ta wokalista chce być oglądana na terenie Niemiec bo to Niemka. :lol: Absurd goni absurd a w internecie teledysk można wyszukać.


(sla17) #10

Przyprowadź się blisko granicy, kup sobie polski pakiet na internet, złap polski sygnał i problem z głowy :smiley: Albo francuskiej granicy, duńskiej - wybór duży ;D