Youtube 4K video na Chromie

Nie mogę na Youtubie na przeglądarce Chrome ustawić rozdzielczości 4k nie ma takiej opcji maxymalne jakie się wyświetla to 1080p. A jeżeli ten sam filmik odpalę na Firefoxie to opcja 4k jest dostępna. Czy zatem Chrome nie wyświetla video w 4k czy potrzebna jest jakaś dodatkowa wtyczka?? 

A masz monitor 4K?

 

To nie ma nic do rzeczy skoro na Firefoxie ma 4K dostępne.

U mnie kilka dni temu na Google Chrome była opcja 4K, jednak już jej nie ma :smiley: Jest max 1080p

 

Myślę, że ma to coś wspólnego z odtwarzaczem HTML5, który jest u mnie domyślnie wybierany (nie wiem dlaczego) podczas oglądania filmików na YT . Gdy 4K było dostępne to YT zmieniało odtwarzacz na Flash’owy. Dodatkowo z tego co wiem akceleracja sprzętowa video dla HTML5 i 4K działała fatalnie, lub nie działała wcale i zamiast obciążać grafikę, odtwarzacz obciążał procesor. 

Rozdzielczość 4K na YT jest dostępna tylko na odtwarzaczu Flash.

jak nie ma nic do rzeczy? :stuck_out_tongue: przecież jak nie ma monitora 4K to nie będzie mógł oglądać w tej rozdzielczości :stuck_out_tongue: nawet jak byś przełączył na rozdzielczość 4K na monitorze full HD to i tak różnicy nie zobaczysz będziesz widział ciągle full HD :stuck_out_tongue:  

Nie o tym jest ten temat.

 

U mnie też nie działa 4K na Chrome, ale mało mnie to obchodzi przy obecnym stanie rzeczy z tym formatem wyświetlania.

 

Może różnicy nie zobaczy ale to nie znaczy, że 4K oglądać nie może. Ja na laptopie mam ekran HDReady (720p) a jakoś mogę oglądać 1080p i 4K. 

To nie jest też tak dokładnie, że na monitorze FullHD i rozdzielczości video 4K nie będzie różnicy, bo gdyby tak było to każdy by się 360p na YT zadowolił a jednak różnica pomiędzy 360p a 720p/1080p/4K jest dość znacząca. Faktycznie efekt nie będzie taki sam jak na monitorze 4K ale jednak jakieś polepszenie jakości będzie. Jakoś ktoś chce oglądać 4K i ma wystarczająco szybkie łącze i komputer by to robić to bardzo proszę. Nie zależnie czy ma się monitor FullHD czy zwykły laptopowy 720p

Różnica jakościowa będzie raczej wynikała z wyższego bitrate w filmach 4k, a nie rozdzielczości, której monitor nie wyświetli. Podobnie będzie jak porównasz obraz z oryginalnego filmu Blu-ray 1080p z bitrate na poziomie 30-40 Mbps z ripem z internetu do 5-10 Mbps.

Stary, zdaje się że właśnie dokonałeś epokowego odkrycia - im większa rozdzielczość wideo, z tym większej ilości pikseli się składa i więcej ma szczegółów. Na twoim miejscu od razu bym to opatentował :smiley:

zobacz czy monitor zezwala na taka rozdzielczość i co najważniejsze masz odpowodnią kartę graficzną i sterowniki w PC

4K jest być może dopiero w trakcie testów i zastosowania tej technologii w YT. Stąd może wynikać, że raz ta opcja jest dostępna, a raz nie…

Monitor mam FULLHD ale zastanawiam się czemu na Firefoxie opcja jest dostępna a na Chromie nie na tym samym filmie. 

Rożne przeglądarki odmiennie renderują strony FF wyświetla 4K, a Chrom Google nie gdyż ten format jest w trakcie testów Googla i nie jest dostępny dla zwykłych użytkowników jako aktualnie do niczego nie potrzebny - co Goolge jako właściciel przeglądarki zaimplementował w Chromie.