Youtube, dailymotion, justin.. - nie da się korzystać

Hej wam, od 2-3 dni mam wielki problem ze stronami z materiałem video np youtube, dailymotion oraz takimi które nadają stream z czyjegoś kompa (np mecze) jak justin.tv, ustream, vshare a nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Materiał na tych stronach się co chwilę tnie, zacina i ładuje, w skrócie nie da się korzystać. Przed kontaktem z dostawcą neta chciałem spytać czy może wina jest po stronie mojego komputera. Co dziwniejsze, gdy używam pluginu IDM który pozwala mi ściągać materiał video z takich stron jako pliki .flv od razu na dysk problem nie występuje. np

  • na youtube klip 4m06s w jakości 480p doszedł mi do końca wliczając doładowania w czasie 11min! zaś gdy go ściągałem na dysk przez IDM zapisał się w czasie 1m23s z prędkością 400-450KB/s

  • na dailymotion filmik 2m53s z HD off doszedł do końca w 6m33s, zaś zapisał się na dysku po 55sekundach z podobnymi prędkościami jak ten z youtube

Zrobiłem skan avastem ale nic nie wykryło :confused:

Dodam jeszcze ze ściąganie przez przeglądarkę jest wolne, np ściąganie czegoś z hotfile bez premium zawsze miałem transfer ~200KB, teraz to jest 10% tego, ściąganie programów z waszej strony również max 30KB’s gdzie jak wkleję link do IDM-a to mam 400-500KB/s, torrent również działa dobrze wysedowany to leci 400+.

Problem występuje na każdej przeglądarce FF, Chrome, IE, wykluczam też problem z routerem bo gdy podpinam kabel do laptopa, nie ma poprawy.