YouTube - filmiki zacinają się


(greghostor) #1

Witam. Niektóre filmy zatrzymują się na parę sekund co chwile, nie wiem od czego to zależy - bardzo długo wczytuje się albo zmieniają się na jakość 240p mimo że łącze nie jest w ogóle obciążone. To samo dzieje się przy streamach (szczególnie) na stronach poświęconych transmisją np. meczów. Przeglądarka Chrome - ale nie ma to znaczenia.

-- Dodane 12.05.2013 (N) 23:07 --

standardowa ochrona i dbam o "czystość" na komputerze - od lat nie miałem takiej sytuacji.


(Qba Lukaszczyk) #2

Obstawiam, że Neostrada. Mam Neostradę i to powszechny problem, poczytaj w internetach.


(greghostor) #3

Dialog


(MrBeckham666) #4

może cfospeed ci pomoże?

i podaj z jakiego pakietu ochronnego korzystasz obstawiam że to tego wina;]

ja od dłuższego czasu korzystam z comodo firewall i z kingsoft antivirus i jest lekko i ok;] do tego skaner na żadanie np MBAM i jest czysto;]


(greghostor) #5

Kaspersky + Comodo Firewall + Spybot - wcześniej filmiki szły “jak po maśle” wszystko było ok nie wiem co się dzieje mam to od paru dni.

z cfospeed korzystałem bardzo dawno gdy miałem marną prędkość łącza jakieś 20kb, parę lat temu ale to nie ma nic do rzeczy, niektóre filmiki wczytują się normalnie a niektóre nie, niby przyśpiesza ale to i tak nic nie daje.


(Dawidex11) #6

Spróbuj zatrzymać Kaspersky + Comodo Firewall + Spybot na kilka minut i zobacz czy nadal masz problem. Ja miałem kiedyś podobny problem z Kaspersky Internet Security i jak chciałem oglądać filmiki ze streamingu to musiałem stopować KIS’a bo bym nic nie obejrzał.


(Ctr) #7

Nie chcę tworzyć nowego tematu, ale napiszę, że też mam ten problem na neo 6MB/s. Myślicie, że na netii 4gb będzie dobrze, bo zastanawiam się nad zmianą właśnie, a te 5-6MB to maks raczej na moje łącze. Może gdy wezmę 4MB to sieć będzie mniej “obciążona” i ogólnie internet będzie płynniej działał?


(greghostor) #8

Być może, wcześniej korzystałem z Noda32 i nie miałem takiego problemu, niedawno kupiłem Kasperskiego możę to jego wina, sprawdze to . Bóg zapłać :slight_smile:

Dodane 13.05.2013 (Pn) 0:06

Myślę że to nie ma znaczenia bo ja przez lata miałem wszystko w porządku tylko coś się pewnie spieprzyło w kompie (systemie).


(Qba Lukaszczyk) #9

greghostor , z Neostradą i YT jest inaczej. TePeeSA bardzo głupio przekierowuje ruch na jutuba.


(greghostor) #10

Co to za znaczenie, przecież to transmisja danych. Flash czy co innego to nie ma nic do rzeczy.


(Kpc21) #11

Swego czasu na forum było dość głośno o tym, że abonenci Neostrady mają kiepskie transfery do serwerów DP. Bardzo ładnie Docent wytłumaczył to wtedy tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Docent/Prob … 15152.html


(M Majesiu) #12

Ja mam podobny problem, mianowicie filmy chodzą tylko w niskiej jakości a w hd już się nie ładują, mam kablówkę 8Mb i takie coś mam dopiero od ~ 2 miesięcy :stuck_out_tongue:


(kurzel131) #13

Sam mam podobny problem, obejrzę np głupią kinówkę db na yt co ma 45 min i czas mi się wydłuża o połowę bo co chwila łapię laga na 10 sek (obraz stoi dźwięk idzie).

Podstawowy problem to buforowanie ale głównie pamięć i cpu, zobaczcie na ich zużycie podczas oglądania. Jeżeli żre wam więcej ramu niż macie zainstalowane to pora się wybrać do sklepu.


(greghostor) #14

pc w ogóle nie obciążony i łącze też - większość filmików zapieprza a część nie - a czasami wszystko śmiga bądź nie.


(kurzel131) #15

to może szybkość neta albo malware