YouTube - filmiki zacinają się

Witam. Niektóre filmy zatrzymują się na parę sekund co chwile, nie wiem od czego to zależy - bardzo długo wczytuje się albo zmieniają się na jakość 240p mimo że łącze nie jest w ogóle obciążone. To samo dzieje się przy streamach (szczególnie) na stronach poświęconych transmisją np. meczów. Przeglądarka Chrome - ale nie ma to znaczenia.

Dodane 12.05.2013 (N) 23:07

standardowa ochrona i dbam o “czystość” na komputerze - od lat nie miałem takiej sytuacji.

Obstawiam, że Neostrada. Mam Neostradę i to powszechny problem, poczytaj w internetach.

Dialog

może cfospeed ci pomoże?

i podaj z jakiego pakietu ochronnego korzystasz obstawiam że to tego wina;]

ja od dłuższego czasu korzystam z comodo firewall i z kingsoft antivirus i jest lekko i ok;] do tego skaner na żadanie np MBAM i jest czysto;]

Kaspersky + Comodo Firewall + Spybot - wcześniej filmiki szły “jak po maśle” wszystko było ok nie wiem co się dzieje mam to od paru dni.

z cfospeed korzystałem bardzo dawno gdy miałem marną prędkość łącza jakieś 20kb, parę lat temu ale to nie ma nic do rzeczy, niektóre filmiki wczytują się normalnie a niektóre nie, niby przyśpiesza ale to i tak nic nie daje.

Spróbuj zatrzymać Kaspersky + Comodo Firewall + Spybot na kilka minut i zobacz czy nadal masz problem. Ja miałem kiedyś podobny problem z Kaspersky Internet Security i jak chciałem oglądać filmiki ze streamingu to musiałem stopować KIS’a bo bym nic nie obejrzał.

Nie chcę tworzyć nowego tematu, ale napiszę, że też mam ten problem na neo 6MB/s. Myślicie, że na netii 4gb będzie dobrze, bo zastanawiam się nad zmianą właśnie, a te 5-6MB to maks raczej na moje łącze. Może gdy wezmę 4MB to sieć będzie mniej “obciążona” i ogólnie internet będzie płynniej działał?

Być może, wcześniej korzystałem z Noda32 i nie miałem takiego problemu, niedawno kupiłem Kasperskiego możę to jego wina, sprawdze to . Bóg zapłać :slight_smile:

Dodane 13.05.2013 (Pn) 0:06

Myślę że to nie ma znaczenia bo ja przez lata miałem wszystko w porządku tylko coś się pewnie spieprzyło w kompie (systemie).

greghostor , z Neostradą i YT jest inaczej. TePeeSA bardzo głupio przekierowuje ruch na jutuba.

Co to za znaczenie, przecież to transmisja danych. Flash czy co innego to nie ma nic do rzeczy.

Swego czasu na forum było dość głośno o tym, że abonenci Neostrady mają kiepskie transfery do serwerów DP. Bardzo ładnie Docent wytłumaczył to wtedy tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Docent/Prob … 15152.html

Ja mam podobny problem, mianowicie filmy chodzą tylko w niskiej jakości a w hd już się nie ładują, mam kablówkę 8Mb i takie coś mam dopiero od ~ 2 miesięcy :stuck_out_tongue:

Sam mam podobny problem, obejrzę np głupią kinówkę db na yt co ma 45 min i czas mi się wydłuża o połowę bo co chwila łapię laga na 10 sek (obraz stoi dźwięk idzie).

Podstawowy problem to buforowanie ale głównie pamięć i cpu, zobaczcie na ich zużycie podczas oglądania. Jeżeli żre wam więcej ramu niż macie zainstalowane to pora się wybrać do sklepu.

pc w ogóle nie obciążony i łącze też - większość filmików zapieprza a część nie - a czasami wszystko śmiga bądź nie.

to może szybkość neta albo malware