YouTube i ban na tydzień oraz usunięcie filmu nt. TVP GO

Witam!
Niegdyś nagrałem film nt. aplikacji do oglądania telewizji internetowej TVP GO. Będąc na wczasach dostałem E-Mail’a od Google z info o tym, że film został usunięty i dostałem pierwsze ostrzeżenie:

Zdajemy sobie sprawę, że to przykra wiadomość, ale chcemy, aby serwis YouTube był bezpiecznym miejscem dla wszystkich użytkowników. Jeśli treści są niezgodne z naszymi zasadami, usuwamy je. Jeżeli uważasz, że popełniliśmy błąd, możesz zgłosić odwołanie, a my przyjrzymy się Twoim treściom jeszcze raz. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
W jaki sposób Twoje treści naruszają nasze zasady
Nie zezwalamy na publikowanie materiałów, które pokazują, jak uzyskać nieautoryzowany bezpłatny dostęp do treści audio i audiowizualnych, pełnych wersji gier wideo, oprogramowania lub usług strumieniowego przesyłania danych, za które normalnie trzeba zapłacić. Te zasady dotyczą filmów, opisów filmów, komentarzy, transmisji na żywo i wszelkich innych usług lub funkcji YouTube. Pamiętaj, że ta lista nie jest wyczerpująca.

O co chodzi? Przecież TVP GO jest dostępny za darmo i wpełni legalnie. To nie jest CDA lub inne tego typu pirackie śmieci.

Z góry dzięki :slight_smile:

Wpadłem na dość szatański pomysł: napisz do Google z prośbą o wyjaśnienia.

Powinien mieć obok usuniętego filmu informacje kto złożył roszczenia.
A za TVP to powinni banować na 30 lat :wink:

Składałem już odwołanie. Potwierdzono w mailu nieodpowiednie treści, ale jakie i gdzie konkretnie to już nie napiszą.

Gdzie to znajdę? W YT Studio?

Zawsze zostaje oglądać w trybie incognito jak na tydzień zablokowali otwieranie całego YT.

Zablokowali wgrywanie nowych filmów.

Przespałeś ostatnie 10 lat? Dogrzebanie się do kontaktu z kimkolwiek z Google to jest droga przez mękę. Support obsługują boty i moderatorzy, którzy tylko klikają tak/nie.

Szczególnie chore jest to w stosunku do twórców muzycznych. Nagle ci przychodzi jakaś wytwórnia krzak z Malezji i twierdzi, że ma prawa do twojej muzyki. Google z automatu to akceptuje, bo czemu nie. I monetyzacja psu w dupę.

Co chcesz przez to powiedzieć? Czy może to, że teraz takie sprawy wyjaśniają użytkownicy na forum?

Czyli nie warto już dochodzić o co chodzi? Wywalić film również z dysku i zapomnieć o nim?

Niekoniecznie, jutub tak robi od lat z wieloma filmami. Wystarczy, że ktoś zgłosi roszczenie, choćby nie maił podstaw. Koledze tak zablokowali filmy, w których chodził po lesie i nagrywał śpiew ptaków. Bo jakaś firma uznała, że to jej należą się prawa autorskie.
Ja z roszczeniami z jutuba boksowałem się kilka razy, ale zawsze z pozytywnym skutkiem. Np. tu aż sprzed 10 lat: